Realtek sürücüsü nasıl güncellenir?

Merhaba ben Realtek'in hem ses hem de internet sürücüsünü güncellemek istiyorum.

Ben normalde ses sürücüsünü şu siteden indiriyorum. Güncel oluyor orada.

https://www.fullprogramlarindir.com/realtek-high-definition-audio-driver-indir.html

Ama internet sürücüsünün yeni sürümünü bir türlü bulamadım.

  • Windows Update güncel.
  • Aygıt Yöneticisi'nde her aygıta sağ tıklayıp güncelleştir diyorum ve zaten güncel olduğunu belirtiyor.

Realtek ses sürücüsü: 6.0.1.8295 sürümü (verdiğim linkten güncel)

Realtek İnternet sürücüsü(Realtek PCIe GBE Family Controller): 10.23.1003.2017 sürümü

Benim ilk linkini verdiğim site güncel oluyor hep. Oradakiler beta mıdır? Sorun çıkartır mı?

Sizin önerdiğiniz yükleme yöntemi var mı?

İnternet sürücüsünü güncellememde yardımcı olur musunuz?

Realtek'in kendi sitesi ve anakart üreticisinin sitesindeki sürücüler eski sürüm oluyor.

Anakart markası: ASUS

10101010 10101010 (10)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle güvenlik amacıyla çok önemli sürücüleri her önüne gelen siteden indirmemen gerektiğini belirterek başlayayım. Güvenlik amacıyla sürücüler sadece üreticinin veya anakart/laptop üreticisinin sitesinden indirilmelidir.

    Bilgisayarının anakartının ASUS olduğunu belirtmişsin, ama tam modelini de belirtseydin daha detaylı yardımcı olabilirdik. Şimdilik sadece şunu söyleyebilirim: ASUS'un Destek sayfasında anakartının modelini aratarak en güncel sürücülere oradan ulaşabilirsin. Anakart üreticisi zaten en güncel sürücüleri yayınlar. Onun dışında hiçbir yerden indirmemeni şiddetle tavsiye ederim.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • o seste hala 6.0.1.8158 sürümünde dediğim site 6.0.1.8295 sürümünde yani daha güncel bu nasıl olabiliyor? 10101010 6 yıl önce
    • Demek istediğini anlamadım. Mümkün olduğunca daha açıklayıcı olmayı dene @10101010 omercik 6 yıl önce
    • diyorum ki anakartımın sitesinde ki sürüm bu 6.0.1.8158 . Ama sorumda linkini verdiğim sitede ki sürüm 6.0.1.8295 . Yani daha güncel. 10101010 6 yıl önce
    • Bu konuda seni aydınlatacak bir bilgi veremeyeceğim ama sanırım bu yeni çıkmış bir sürüm. Daha eklememişler gibi görünüyor. @10101010 omercik 6 yıl önce