Reason Core Security kaldırma

Reason Core Security nasıl kaldırılır?

Bilgisayarıma Reason Core Security nasıl yüklendi?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayardan Reason Core Security nasıl kaldırılır?

    Reason Core Security bir tür güvenlik yazılımıdır. Reason Core Security bilgisayarınızda malware ve özellikle PUP olarak adlandırılan olası istenmeyen yazılımların tespitini ve temizlemesini gerçekleştirir.   Daha önceden ücretsiz bir yazılım olan Reason Core Security artık ücretli bir şekilde çalışmaktadır.

    Reason Core Security ile bilgisayarı taradığınızda, bilgisayarınızda malware tespit edilirse bunları temizlemek için lisans anahtarını girmenizi sizden isteyecektir. Reason Core Security genelde tamindir gibi indirme sitelerinden indirdiğiniz yazılımların içine gömülü olarak gelir.

    Örneğin Tamindir.com sitesinden Advanced System Care indirir ve kurarsanız bilgisayarınıza aynı zamanda Reason Core Security programı da kurulur.

    Bu tür başka bir programın kurulumuna entegre edilmiş yazılımlar genelde bundle olarak adlandırılır ve kullanıcılar tarafından hoş karşılanmaz.

    Bilgisayarınızda Reason Core Security programı varsa ne nasıl yüklendiğini bilmiyorsanız muhtemelen bir başka yazılımın içinde gömülü olarak bilgisayarınıza kurulmuştur. Aslında bu tür programlar kurulum sırasında yükleneceğini size bildirir.

    Örneğin Tamindir.com aşağıdaki gibi yükleme sırasında size Reason Core Securtiy yazılımının kurulumunu teklif eder. Kurulum sırasında Teklifi Yoksay butonuna basarsanız Reason Core Security kurulmayacaktır. Fakat çoğu zaman kullanıcılar bu ekranları ileri - ileri - son şeklinde okumadan ve dikkat etmeden geçerler.

    Reason Core Security  tamindir öneri

    indirme siteleri bu tür bundle yazılım yani kurulum dosyası içine başka yazılımları gömerek bir tür ek gelir oluştururlar. Bu da tabi pek çok acemi bilgisayar kullanıcının istenmeyen program yüklemesine sebep olur.

    Reason Core Security kaldırma

    1. Denetim Masasından Program ekle kaldıra gidin.
    2. Yüklü programlarda Reason Core Security programını bulun.
      Reason Core Security kaldırma
    3. Reason Core Security programını sağ tuşla tıklayın ve kaldır seçeneğini seçin.
    4. Reason Core Security kaldırma işlemi başlayacak ve kısa sürede bitecektir.

    Reason Core Security kaldırma (alternatif yöntem)

    1. Bilgisayarınızda Dosya gezgininde şu yolu bulun: C:\Program Files\Reason\Security
    2. Burada Uninstall.exe dosyasını bulun ve iki kere tıklayın.
    3. Reason Core Security kaldırma işlemi başlayacaktır

    reason core security kaldırma - uninstall

    Reason Core Security kaldırma işlemi oldukça basit ve hızlıdır. Reason Core Security bazı diğer programlar gibi kaldırma işleminde size bir zorluk çıkartmaz.

    murat murat (12492)