reboot and select proper boot device hatası

Arkadaşlar bu hata nın çözümü varmı bios hdd yi görmüyor ama bir ihtimal gibi biara Windows geldi ama tam açılmadı bios da farklı bir şey yazıyor flapy disk gibi bir şey hdd çökmüş mü

Bazen açarken ekran bile gelmiyor yani

andromobil andromobil (74)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    reboot and select proper boot device hatasının tam anlamı şu: İşletim sistemi olan bir disk bulunamadı.

    Hatanın sebebi şunlar olabilir:

    1. Bilgisayar diski görmüyor (Hdd, Ssd)
    2. Bilgisayar diski görünüyor ama diskte işletim sistemi yok
    3. Diskteki işletim sistemi çökmüş.

    Diskinin BIOS da düzgün şekilde göründüğünden emin olmalısın. Diskinde, kablosunda, anakartta sorun olabilir. Hepsini tek tek kontrol etmek gerekir.

    murat murat (12492)
    1 yıl önce cevaplandı

    • hocam diski görmüyor ama bazen görüyor diskden ses geliyor gıcır gıcır bir şey sürtünür gibi disk tamamen çöktü ya buda ikinci disk di ama bu bozulan ikinci el miş zaten andromobil 1 yıl önce
    • Şimdi de WAİT DİYE BİR YAZI ÇIKIYOR andromobil 1 yıl önce