reCaptcha form kontrol nasıl eklenir?

Siteye giriş ve kayıt sırasında reCaptcha'yı çözmeden giriş yapmasınlar istiyorum. Fakat bir türlü reCaptcha'yı siteye ekleyemedim. <script> le başlayan google api.js kodunu ve reCaptcha'nın nerede çıkacağını ekledim fakat bir türlü form kontrolü ekleyemedim.

emircan1905 emircan1905 (1)
5 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Sadece JS ve HTML bölüme ilave ettiğin kodlar yeterli değil. Backend yani sunucu tarafındaki kodunda da gerekli kontrolleri yapmalısın: https://developers.google.com/recaptcha/docs/verify

alattin alattin (16999)
5 yıl önce cevaplandı

  • @alattin Daha detaylı anlatabilir misiniz? Linkte birşey anlamadım da. Bu js ve html den başka hangi kodları eklemem gerekiyor? emircan1905 5 yıl önce
  • Senin bir de sunucu tarafında doğrulama yapman gerekir. Sitende asp.net, php gibi bir dil kullanıyor musun? @emircan1905 alattin 5 yıl önce