Recovery Dizinini Gizlemek

Windows 8.1 de Recovery dizini "windows gezgininde görünüyor. Nasıl gizleyebilirim?

2. Sorunum defender çalışmıyor. Otomatik bakım çalışmıyor. Şimdiden teşekkürler...

yunusemre2344 yunusemre2344 (54)
9 yıl önce sordu

  • Sizden ricam farklı içeriklere sahip soruları ayrı ayrı sorabilir misiniz? Örnegin Recovery ile ilgili bilgisi olmayan fakat Defender ile ilgili bilgi sahibi kullanıcılar 2. sorunuzu görmeyeceklerdir. murat 9 yıl önce

Toplam 1 Cevap

C:\Recovery klasöründen bahsediyorsanız bunu gizlemek için, klasör ayarlarında şu ayarı yapmalısınız

  1. C:\Sürücüsü açıkken yukarıdaki menüden Görünüm'ü tıklayın.
  2. Sağ tarafta Seçenekler açılacaktır.
  3. Seçenekler'den Klasör ve arama seçeneklerini değiştir'i seçin.
  4. Klasör seçenekleri Görünüm sekmesine tıklayın.
  5. Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğini işaretleyin.

Veya herhangi bir dosya, klasörü gizlemek için

  1. Klasör veya dosyayı sağ tuşla tıklayın.
  2. Özelliklerine girin.
  3. Öznitelikler > Gizli işaretleyin.

Bu özelliğin çalışması için Windows 8 gizli dosyaları gösterme özelliğinin kapalı olması gerekir.

murat murat (12492)