Recuva nedir? Recuva nasıl kullanılır?

Recuva nedir?

Recuva nasıl kullanılır?

Recuva ne işe yarar?

Recuva programını nereden indirebilirim?

Recuva ile ilgili işinize yarayacak tüm bilgiler aşağıda anlatılmıştır.

darkcrak darkcrak (5168)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Recuva, Windows bilgisayarınızda silinen resimleri, müzikleri, videoları, belgeleri, ve genel olarak bütün dosyalarınızı geri getirmenizi sağlar.

    Recuva ile neler yapılabilir?

    Recuva programını kullanarak:

    • Silinen fotoğrafları kurtarma
    • Silinen dosyaları geri getirme
    • Silinen videoları geri getirme
    • Silinen müzikleri kurtarma
    • Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları geri getirme
    • Flash diskten silinmiş dosyaları kurtarma
    • CD / DVD'den silinen dosyaları kurtarma
    • Hafıza kartından silinen fotoğrafları, videoları, dosyaları geri getirme

    ve benzeri daha pek çok işlemi yapabilirsiniz.

    Recuva nasıl kullanılır?

    1. Adım: Buradan Recuva programını indirin.

    2. Adım: Programı indirip ilk açtığınızda ne tür bir kurtarma işlemi yapmak istediğinizi soracak.

    recuva dosya türünü seçme

    • All Files: Tür belirtmeden ne var ne yok geri getirmek için bunu seçin.
    • Pictures: Silinen resimleri geri getirmek için için bunu seçin.
    • Music: Silinen müzikleri geri getirmek için için bunu seçin.
    • Documents: Word, PDF gibi silinen dökümanları geri getirmek için bunu seçin.
    • Video: Silinen videolarınızı geri getirmek için bunu seçin.
    • Compressed: Silinen zip, rar gibi sıkıştırılmış dosyaları geri getirmek için bunu seçin.
    • Email: Bilgisayarınızın mail uygulamasından silinen maillerinizi geri getirmek için bunu seçin.

    Kurtarmak istediğiniz dosya türünü seçtikten sonra Next (İleri) deyin.

    3. Adım: Şimdi bu aşamada Recuva size "silinen dosyaların neredeydi?" diye soruyor.

    recuva file location

    • I'm not sure: Hatırlamıyorsanız bunu seçin.
    • On my media card or iPod: Flash disk, hafıza kartı, harici HDD gibi tüm çıkarılabilir disklerden (CD'ler ve disketler hariç) silinen dosyaları kurtarmak için bunu seçin.
    • In My Documents: Bilgisayarınızın "Belgeler" klasöründen silinen dosyaları kurtarmak için bunu seçin.
    • In the Recycle Bin: Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları geri getirmek için bunu seçin.
    • In a specific location: Silinen dosyaları kurtarmak istediğiniz konumu kendiniz elle bu bölümden seçebilirsiniz.
    • On a CD / DVD: CD ve DVD'den silinen dosyaları kurtarmak için bunu seçin.

    Seçimi yaptıktan sonra Next'e tıklayın.

    4. Adım: Bütün seçimleri yaptık. Şimdi taramayı başlatıyoruz. Bir sonraki adımda Enable Deep Scan (Derin Taramayı Etkinleştir) seçeneğini işaretleyin. Böylece silinen dosyalarınızın kurtarılma olasılığı daha fazla olur.

    recuva enable deep scan

    Son olarak Start butonuna tıklayarak taramayı başlatın.

    Silinen dosyaları kurtarma işlemi başladı..

    recuva scanning

    Şimdi Recuva programı, seçtiğiniz konumdan silinen fotoğrafları, videoları, müzikleri ve diğer dosyalarınızı tarıyor. Tarama bittiğinde küçük bir pencerede göreceksiniz.

    5. Adım: Tarama bittiğinde bulunan dosyalarınızı bilgisayara yüklemek için sağ alt köşedeki Recover butonuna tıklayabilirsiniz.

    recuva recover işlemi

    darkcrak darkcrak (5168)