$RECYCLE.BIN virüsü

Bilgisayarıma $RECYCLE.BIN virüsü bulaştı. Ne yapsam silemiyorum. Malwarebytes ile tarattım virüs yok dedi.

$RECYCLE.BIN virüsünü silebileceğim bir antivirüs programı önerir misiniz? $RECYCLE.BIN virüsü nasıl temizlenir bana bir yol gösterirseniz sevinirim.

ceyda ceyda (312)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    $RECYCLE.BIN virüsü nedir?

    Öncelikle $RECYCLE.BIN virüs değildir. C: sürücüsünde bulunan $RECYCLE.BIN klasörü bir sistem klasörüdür.

    Daha önce $RECYCLE.BIN klasörünün görünmüyor olmasının sebebi, muhtemelen dosya gizlilik ayarlarında yapmış olduğunuz bir ayar değişikliğidir.

    $RECYCLE.BIN virüsü nasıl temizlenir?

    $RECYCLE.BIN virüsü olarak adlandırılan  bu klasör kullanıcıların daha sonradan fark etmelerinden ve adındaki $ karakteri yüzünden virüs sanılmaktadır.

    Dolayısı ile $RECYCLE.BIN virüsü olarak adlandırılan klasörün silinmesi temizlenmesi gerekmemektedir.

    Tekrardan dosya gizlilik ayarlarınızı değiştirerek $RECYCLE.BIN klasörünü görünmez yapabilirsiniz.

    1. Windows 7 kullanıyorsanız aşağıdaki aşamaları takip edin.
    2. Windows 8 kullanıyorsanız Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.Burada anlatılan seçeneklerin tersini yapmalısınız.
    3. Windows 7 gizli dosyaları gizleme için şu adımları yapın.
    4. Klavyenizden alt tuşuna basın.
    5. Yukarıda beliren Araçlar menüdünden Klasör Seçeneklerini tıklayın.
    6. Görünüm sekmesini tıklayın.
    7. Görünümde şu değişiklikleri yapın:

      Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster işaretini kaldırın.
      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini işaretleyin.
    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      SAĞOLUN GÜZEL SİTE, İLK KEZ BUGÜN TANIDIM, CEVAPLAR DOYURUCU

      bugrayilmazcan bugrayilmazcan (1)