Redstone 5 güncellemesi sonrası sistemimde yaklaşık 50 GB alan kaybı oluştu, sabit diskimde yer kalmadı. Bunu geri kazanabilirmiyim ve nasıl?

Redstone 5 güncellemesi sonrası sistemimde yaklaşık 50 GB alan yer kaybı oluştu, sabit diskimde yer kalmadı. Bunu geri kazanabilirmiyim ve nasıl?

temmuz temmuz (12505)
5 yıl önce sordu

  • @temmuz sende mağazanın açılmaması gibi bir sorun var mı? omercik 5 yıl önce
  • Bende mağazanın açılmasında bir problem yok, gayet randımanlı açılıyor. Eskisinden çok daha hızlı.. @farurhenho temmuz 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Evet, Redstone 5 güncelleme sonrası sabit disklerde meydana gelen yaklaşık 50 GB yer kaybını windows Disk Temizleme aracının "Sistem dosyalarını temizle" seçimiyle kullanılmasıyla (çalıştırılmasıyla) geri kazanmak ve kaybedilen bu yaklaşık 50 GB alanı yeniden elde etmek mümkündür.

Disk Temizleme'yi kullanarak sabit diskteki gereksiz dosyaları nasıl silebilirim? (tıkla)

temmuz temmuz (12505)
5 yıl önce cevaplandı

  • @temmuz windows 10 singleye dönememe sebebini şimdi anladkm o dosyaları silmişim :( ozgurlol 5 yıl önce
  • Bunlar tecrübe oluyor hep. Bu şekilde bilgiler tecrübeler çoğalır, ustalıklar ortaya çıkar ve gelişir @fakiradam temmuz 5 yıl önce

Bende de önceki windows yüklemesi yani windows.old klasörü 21 GB boyutunda bir alan işgal ediyormuş. Gerçekten çok korkunç benim için. Çünkü 120 GB SSD kullanıyorum zaten :)

omercik omercik (9418)
5 yıl önce cevaplandı

  • Pekte küçükmüş, ne o flash bellek kapasitesi gibi :) temmuz 5 yıl önce
  • Şöyle 960 GB olsaydı birde SanDisk marka falan :) temmuz 5 yıl önce
  • Bilgisayarı depolama olarak kullanan birisi değilim. Bunu bile 200 TL'ye aldım. 960 GB fiyatına yeni bir telefon alınıyor şu an hocam :) O kadar zengin değilim. @temmuz omercik 5 yıl önce
  • Mesela benimki gibi SanDisk Ultra 2 960 GB.. Pahalıdır falan deme, kampanyaları takip et, kovala :)) temmuz 5 yıl önce
  • Ben öyle yapmıştım :) temmuz 5 yıl önce
  • https://www.ubuy.com.tr/en/catalog/product/view/id/702484?gclid=Cj0KCQjw0dHdBRDEARIsAHjZYYDUiM6ZHK-nnvTWVA1q0WNjb0lPnCQTIxcLPITssJz83NbaeHrFvQgaAoOHEALw_wcB temmuz 5 yıl önce
  • Ben iki sene önce 700 Liraya almıştım. temmuz 5 yıl önce
  • 1889 TL ucuz mu size göre hakikaten 😏Valla o kadar zengin olsam keşke @temmuz omercik 5 yıl önce
  • Ben daha alalı 1-2 hafta falan oldu omercik 5 yıl önce
  • Kampanyaları falan takip edersen 1000 civarına denk getirebilirsin. temmuz 5 yıl önce
  • https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/sandisk-960gb-ultra-ii-ssd-sifir-acilmamis-kutusunda-2-sene-garantili-377138850?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232249887*52560524340*250027983824*%7btype%7d*377138850*pla-420859550110&gclid=Cj0KCQjw0dHdBRDEARIsAHjZYYDBprOKfhCiEOBkTWVCjTHkjob9Lqsjkjs0B3K__-b0QsJngRNNnvgaAh_VEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0 temmuz 5 yıl önce
  • 1000 TL bile benim bütçeme göre çok düşük. Ürünlere yağmur gibi zam yağıyor ama maaşlar aynı. Alım gücü her geçen gün daha fazla düşüyor ülkemizde :( omercik 5 yıl önce
  • Çok fazla yazacaktın herhalde, çok düşük yazmışsın. Neyse, şaka yapıyorum, elbette sen haklısın. Hatta oğluma ne diyorum biliyormusun: "Bu ülkede yaşanmaz oğlum. Eğer becerebilirsen dışarılara at kapağı, hayatında geleceğinde kurtulsun".. temmuz 5 yıl önce
  • Ne diyelim hayırlısı olsun, umarım bu durumdan en zararsız şekilde kurtuluruz bi an önce. omercik 5 yıl önce