Regedit'deki gereksiz dosyaları nasıl silebilirim?

Bilgisayarımızda var olan programı sildiğimizde regedit'de kalıntıları kalıyor ve bunları nasıl sileceğim????

darkcrak darkcrak (5168)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Regedit Windows için çok önemli ve hassas bir yer. Anlaşıldığı üzere ne yapman gerektiği konusunda en ufak fikrin yok, bu durumda Regedit üzerinde manuel olarak herhangi bir işlem yapmanı tavsiye etmem. Kaş yapayım derken göz çıkarabilirsin.

    CCleaner'ı bilgisayarına indirip Kayıt Defteri temizliği yapman yeterli olur.

    CCleaner nedir? CCleaner nasıl kullanılır? linkine tıklayarak regedit temizliğinin nasıl yapılacağını öğrenebilirsin.

    Bu arada, bir sonraki program kaldırmalarında uninstaller yazılımlarından faydalanırsan regedit'teki artıkları da temizliyor sana çok faydası olur.

    IObit Uninstaller yazılımı bu konuda çok başarılı, tavsiye ederim.

    omercik omercik (9418)