regedit dosyasını sildim. Geri nasıl yükleyebilirim?

Yanlışlıkla regedit.exe dosyasını sildim. Şimdi nereden yükleyebilirim?

serdar6598 serdar6598 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Regediti yanlışlıkla nasıl sildin merak ediyorum doğrusu :)

    Sistem geri yükleme yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

    Sistem Geri Yükleme Nedir ? Nasıl Yapılır (Tıkla)

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

      Regedit komutunun dosyası C:\Windows klasörü altında bulunur.  C:\Windows klasörü içindeki regedit.exe dosyasını sildiysen bilgisayarda başka bir konumda bulunan regedit.exe dosyasını yine Windows klasörüne kopyalayarak çalıştırabilirsin.

      Eğer regedit çalışmıyorsa C:\Windows klasöründe regedit.exe dosyası var mı kontrol et.

      Eğer yoksa aynı sürüm Windows kullanan bir arkadaşından regedit.exe dosyasını kopyalayıp c:\Windows klasörüne atabilirsin.

      Veya şunu dene;

      1. Windows ve X tuşlarına bas. Açılan pencereden Komut istemini seç.
      2. Komut isteminde cd :\Windows komutunu yaz enter tuşuna bas
      3. Komut isteminde şu komutu yaz: dir regedit.exe /s
      4. Bu komut bilgisayardaki tüm regedit.exe dosyalarını bulup listeleyecektir.

      Ben Windows 10 kullanıyorum ve ben de C:\Windows\WinSxS\amd64_microsoft-windows-registry-editor_31bf3856ad364e35_10.0.14393.0_none_21a320dff28b4afe klasöründe bir kopya dosya var. Sende de olmalı.

      Düzeltme: Sadece Windows klasöründe arama yapmak için klasör değiştirme komutunu ekledim. Teşekkürler @ismailsarp

      murat murat (12492)