Regedit'ten değer silememe

Regedit'ten bir değeri silemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Regedit'ten bir değeri silme ihtiyacı neden duyuyorsun?

    Şu antivirüs yazılımları bilgisayarındaki virüsleri tespit edip temizleyecektir. Bunlar senin gibi giriş seviyesindeki bir bilgisayar kullanıcısına yeterlidir.

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Emsisoft Antimalware nedir?

    Zemana Antimalware nedir, nasıl kullanılır?

    Gridinsoft Antimalware nedir, nasıl kullanılır?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • VİRÜS OLDUĞU İÇİN @farurhenho efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • Bilgisayarında virüs varsa antivirüs yazılımlarıyla tarama yaparsın ve Regedit'te zararlı bir değer bulunursa temizlenir. Senin elle bir şey yapmana gerek yok (ki bu hiç tavsiye edilmez) @efsaneemrahylz omercik 6 yıl önce
    • Mesajımı gerekli şekilde düzenledim @efsaneemrahylz omercik 6 yıl önce

    Nasıl bir hata alıyorsun, belirtmeliydin/belirtmelisin.

    Bu arada bende @farurhenho gibi düşünüyorum. Çok özel bir sebebi yoksa ve çokta  zorunlu bir ihtiyaç değilse, böylesi hallerde - eğer birde yeterli tecrübe sahibi olunmazsa- regettite değişiklik yapmak tercih edimemelidir, bundan kaçınılmalıdır. Regeditte hatalı bir değişiklik düzeltilemez başka problemlere yol açabilir. Bunun yerine virüs temizleme, bilinmeyen ve/veya şüpheli programları sistemden kaldırma, diğer problem düzeltme ("Sorun gider" araçları çalıştırma) vb çözümler denenmelidir.

    Eğer illede regeditte bir değişiklik yapmak gerekirse regedit yedeklemesi veya bir sistem geri yükleme noktası oluşturmalısın:

    Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)