Registry.pol hatası

İyi günler uzman kardeşlerim birkaçgündür pc de bir kaç gündür çok hızlı açılıp kapanan siyah ekran mevcuttur o siyah ekranda sadece taskeng mgr yahut taskeng exe görünüyor ve salisede kapanıyor çalıştıra msconfig yazdım baktım açılışta çalışan programlara bir resim buldum diğerleri güvenli diyebileceğim şeyler acaba bundanmı oluyor siyah ekran hatası cevaplarsanız sevinirim teşekkürler..

https://imageshack.us/i/pb6jn9pZj

musty42 musty42 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Evet sorunun kaynağı resimdeki görünüyor.

    Attrib bir komuttur. Dosyaları gizlemeye yarar. Başlangıçta attrib komutu çalıştırılarak Registry.pol dosyası gizli hale getiriliyor.

    Bu virüs kaynaklı bir sorun gibi görünüyor.

    1. cmd içeren bu satırı devre dışı bırakın. Başlangıçta çalışan gereksiz programları nasıl kaldırırım?
    2. Daha sonra Windows 7 gizli dosyaları gösterme linkinde anlatıldığı gibi gizli dosyaları açın. Gizli dosyalar görülebilir olduktan sonra  c:\Windows\System32 altındaki GroupPolicy klasörünü silin.
    3. Daha sonra bilgisayarı Reason Core Security ile taratın. Reason Core Security Nedir, nasıl kullanılır?
    4. Son Bir kontrol için Malwarebytes anti-malware ile bilgisayarı taratın: Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?
    5. Zamanlanmış görevleri silin: Windows 7'de zamanlanmış görevler nasıl silinir?
    6. Bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun düzelmiş olmalıdır.
    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      devre dışı nasıl bırakacağız acaba msconfigdenmi teşekkürler

      musty42 musty42 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Evet msconfig komutu ile. Ayrıca cevabın içine nasıl kaldırılır ekledim. murat 8 yıl önce
      • Hocam onu devre dışı bıraktım fakat bu siyah ekran sorunu hala devam ediyor dediğiniz progrmaıda indirdim temizledim 3-4 tane varmış tmp uzantılarda ama bu siyah ekran bi türlü gitmiyor tasmgr veya taskeng exe musty42 8 yıl önce
      • Zamanlanmış görev var sanırım. Cevabımı düzenledim. 5. madde ekledim. Zamanlanmış görevlerdeki Tüm görevleri silebilirsin. Sorun olmaz. murat 8 yıl önce