Reha virüsü bulaşan dosyalar

@alattin iyi akşamlar reha virüsünün yeni bir virüs olduğundan bahsetmişsiniz ve dosyaların şifresini açmak için şuanlık bir çözüm olmadığını söylemişsiniz. benim birçok fotoğrafım şifrelendi tek çare olarak beklemek mi olacak ve çözümün bulunması çok çok uzun sürer mi tabi siz de bilemezsiniz ama teşekkür ederim

alizeynel alizeynel (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Henüz bir çözümü bulunmamaktadır maalesef ama belki ilerleyen günlerde veya aylarda bir çözümü bulunur.

    reha fidye virüsü nedir? çözümü var mı?

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      @alizeynel  bahsi geçen fidye yazılımı Stop Djvu denen fidye yazılımının en son hali. Şuan için bir çözümü yok. Çözüm bulunabilir mi buna kimse (dünya genelinde) cevap veremez. Ben geçmişte yayılan buna benzer fidye yazılımlarına istinaden konuşuyorum. Bazılarına çözüm bulundu bazılarına bulunamadı.

      Fidye ödemek çözüm sayılırsa fidye ödemek şuan tek çözüm yolu. Bu elbette önerdiğim bir yöntem değil fakat kritik durumlarda mecbur kalıyoruz.

      alattin alattin (16984)
      4 yıl önce cevaplandı

        bendede aynı sorun var bütün fotolar kilitlendi. reha uzantısı olarak değiştirildi. yapacak birşey yok sanırım

        hakanfatih hakanfatih (1)
        4 yıl önce cevaplandı

          Dün benim başıma da aynısı geldi. Bütün dosyalar .btos uzatılı oldu ve  maalesef hiçbiri açılmıyor.

          huzeyfe16 huzeyfe16 (1)