Rehberden silinen numarayı geri getirme android

Android telefonlarda rehberden silinen numarayı geri getirmenin bir yolu var mı?

Örneğin Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5 gibi telefonlarda rehberden silinen numaralar nasıl geri getirilir?

Android telefonlarda rehberden silinen numaralar nasıl bulunur?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Android'de rehberden silinen numara nasıl geri getirilir?

    Öncelikle aşağıdaki yöntemler %100 başarılı olabilir diyemem. Bahsedilen programlar bazı kullanıcılarda çözüm sağlarken bazı kullanıcılarda işe yaramayabiliyor.
    Android telefonumda rehberim silindi linkinde bir akradaşımız tecrübelerini paylaşmış. Okumakta fayda var.

    Android işletim sistemi kullanan telefonlarda rehberden silinen numarayı geri getirmek mümkündür.

    Rehber tamamen silinmiş olsa bile telefon numaraları geri getirilebilir.

    Android telefonda telefon numarası rehberden yeni silinmişse numarayı geri getirme şansı yüksektir. Eğer silinen çok eski bir numarayı gerigetirmek, kurtarmak istiyorsanız bu şansınız azalır.

    Bunun nedeni silinen numara'nın üzerine başka numaralar yani bilgiler yazılmış olma olasılığıdır.

    Rehberden silinen numarayı geri getirme çözüm  (programsız):

    Android telefonlarda eğer telefonunuzda Sync yani senkronizasyon açıksa tüm Rehberiniz Gmail altına yedeklenir. Öncelikle gmail hesabınızı kontrol etmenizde yarar var.

    1. Gmail'a telefonunuzda kayıtlı @gmail.com şeklindeki email adresiniz ile giriş yapın.
    2. Gmail içinde sol üst bölümde Google logusu atındaki Gmail bölümünü tıklayın.
    3. Açılan menüden Rehber'i seçin.
    4. Silinen numara burada var mı kontrol edin.

    Bazen numara silindikten sonra Gmail üzerindeki rehber senkronize edilmememişse numaralara buradan ulaşabilirsiniz.

    Rehberden silinen numarayı geri getirme program kullanarak:

    3.parti yazılımlar kullanılarak Android telefonlarda Rehberden silinen numarayı geri getirmek mümkün olabilir.

    Rehberden silinen numarayı geri getirme programlarını kullanabilmeniz için telefonunuzun root edilmiş olması gerekir.

    Android telefon nasıl root edilir buradan öğrenebilirsiniz: Android telefon nasıl root edilir?

    Ayrıca bu işlemleri yapaken telefonunuzun tam şarjlı olmasına dikkat edin.

    Root işlemi, yazılımların telefonuzda özel işlemler yapmasına izin vermenizi sağlayan bir işlemdir.

    Rehberden silinen numarayı geri getirmek için kullanabileceğiniz pek çok yazılım var. Bunların büyük çoğunluğu ücretli programlardır.

    Bu program android rehberden silinen numarayı geri getirme işlemi için kullanılacak iyi programlardan biridir. Bu programlar ücretli fakat silinen numaraları size gösterecektir.

    Çözüm 1: iMyFone D-Back for Android ile Rehberden silinen numarayı geri getirme:

    iMyFone D-Back Dosya Kurtarma Yazılımı kaza ile rehberden silinen kişileri veya bilerek sildiğiniz kişileri geri getirmek için kullanabileceğiniz iyi bir program.

    iMyFone D-Back Dosya kurtarma yazılımı bilgisayarlarda çalışabildiği gibi aynı zamanda Android sisteme sahip telefonlarda da çalışabiliyor. iMyFone D-Back Dosya Kurtarma Yazılımı zarar görmüş, hasar görmüş telefonlardan silinen dosyaları geti getirebildiği gibi,
    rehberden yanlışlıkla silinen kişileri de geri getirebiliyor.
    Önemli Not: Uygulamanın bilgisayara kurulması gerekir. Telefona değil.

    Adım adım   iMyFone D-Back for Android ile rehberden silinen numaraları kurtarma:

    1. Ücretsiz olarak iMyFone D-Back Dosya Kurtarma Yazılımını buradan bilgisayarınıza indirin:
      iMyFone D-Back Dosya Kurtarma Yazılımı
    2. Daha sonra myfone-android-data-recovery_setup.exe dosyasını çift tıklayın ve standar kurulumu gerçekleştirin. Uygulama çalıştığında Recover Phone Data seçeneğini tıklayın.
      imyFone d-back android - rehberden silinen kişi geri getirme
    3. Telefonunuzda bazı yönergeler çıkacak bunları izleyin. Geliştirici seçeneklerinde USB hata ayıklama ve USB üzerinden yükle seçenekleri açık olmalıdır.
    4. Connect Device to Computer ekranında telefonu bilgisayara USB kablosu ile bağlayın ve daha sonra Start butonuna basın.
      imyfone veri kurtarma
    5. Quick Scan (Hızlı Tarama) veya Full Scan (Tam Tarama) seçeneklerinden biri ile tarama işlemini başlatın.
    6. Full Scan ile silinen kişiler, silinen resimler, silinen videolar gibi pek çok veri taranacak ve bulunup size gösterilecektir.
      imyfone hızlı tam tarama

    tarama sonunda kurtarılacak dosyalar ve ars defteri kişileri size gösterilecek ve seçim yapmanız istenecektir.

    Rehberden silinen numarayı geri getirme programı nasıl kullanılır?

    Rehberden silinen numarayı geri getirme programlarının kullanımı basittir. Genelde  Telefonu Tak > Tarat > Silinen numaraları geri getir şeklinde ilerler.

    Android rehberden silinen numaraları geri getirme

    1. Yukarıda bahsedilen iki programdan birinini bilgisayarınıza yükleyin.
    2. Telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayın.
    3. Program telefonunuzu tanıyacak ve tarama işlemi başlayacaktır.
    4. Tarama sonunda  Contacts bölümünde silinen ve bulunan numaralar listelenecektir.

    Rehberden silinen numarayı geri getirme programları Samsung, LG, HTC, Motorola, Sony, Google gibi pek çok telefonu destekler ve rehberden silinen numaraları geri getirmenizi sağlar.

    Rehberden silinen numarayı geri getirme  programları yukarıda dediğim gibi ücretli programlardır. Fakat numaraları görmek için programları satın almanız gerekmez.  Ücretsiz sürümlerini yükleyerek telefonunuzu taratabilir ve silinen numaraları geri alabilirsiniz.

    Rehberden silinen numarayı geri getirme programlarının dilleri ingilizcedir fakat kullanması oldukça zahmetsiz programlardır.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Merhabalar,

      Söylediğiniz gibi Wondershare Dr.Fone for Android (CPC) programı aldım ve yükledim. Contacts dosyasını açtığımda yalnızca mail adresleri vardı numaralar çıkmadı. Mail attım bekliyorum. Ama açamadığım ya da bilemediğim bir nokta varsa aydınlatırsanız sevinirim. Ne kadar kısa sürede cevaplarsanız o kadar sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

      nmt1 nmt1 (16)