Reimage'i nasıl kaldırabilirim ?

Bilgisayarı bir arkadşımla ortak kullanıyorduk ve bir oyunda sorunla karşılaşmış bu sorunu çözmeyi araştırıkende bu programı indirmiş internette biraz araştırdım kimisi virüs demis kimisi başka birşey.

Gelelim soruna programı denetim masasından kaldıramadım daha sonra program files ten kaldırmaya çalıştım  bazı dosyalar silindi bazıları ise kaldı ve bir türlü kaldırılmıyor.

Bunları nasıl kaldırabilirim ?

NOT: WMI Provider Host diye bir şey de görev yöneticisinde fazla CPU kullanıyor bunun bu programla ilgisi varmı varsa nasıl düzeltebilirim ?

skopper skopper (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu uygulama kesinlikle virüs ve bu uygulamayı sile bilmek için antivirüs programlarından yardım ala bilirsin.

    Reimage Repair nedir? Reimage Repair virüs mü? bu link'de nasıl kaldırılacağı anlatılıyor.

    Şu antivirüs programlarını kullana bilirsin:

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Reimage teknik olarak virüs değil. Potansiyel olarak istenmeyen program grubuna giriyor. Kaldırmanda fayda var. Boş yere CPU ve RAM kullanımına dolayısı ile bilgisayarın yavaşlığına sebep oluyor.

      @darkcrak 'in önerdiği Malwarebytes bu yazılımı PUPS olarak tespit edip silebiliyor.

      alattin alattin (16984)