Reimage Repair nedir? Reimage Repair virüs mü?

Reimage Repair nedir?

Reimage Repair virüs mü?

Reimage Repair güvenilir mi?

Reimage Repair  nasıl kaldırılır?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Reimage Repair nedir?

    Reimage Repair, sözde bir bilgisayar bakım ve sorun giderme yazılımıdır. Reimage Repair bilgisayarınızı Windows hatalarına, Mavi ekran hatalarına, hasar görmüş DLL dosyalarına, bilgisayar donma sorunlarına, virüs ve diğer sorunlara karşı tarar.

    Sözde diyorum çünkü Reimage Repair aslında bilgisayarda olmayan sorunları size "Bilgisayarınızda sorun var" mesajı ile ekrana getirir. Yani kendiliğinden sorun türetir ve bunu tarama sonunda size raporlar.

    Bulduğu sorunları onarmanızı istediğinizde sizden lisans anahtarı ister. Yani programı satın almaya sizi zorlar. Reimage Repair programı istenmeyen bir programdır

    Reimage Repair virüs mü?

    Reimage Repair virüs değildir. Reimage Repair gibi programlar istenmeyen program kategorisinde yer alır. Bu program size başka bir program ile birlikte yüklenmiş olabilir.

    Reimage Repair bilgisayarınıza bir zarar vermez ama sistem kaynaklarını tükettiği için bilgisayarınızı yavaşlatır.

    Reimage Repair virüs olmadığı için antivirüs programları bu programın kurulumunda veya çalışmasında sizi uyarmazlar.

    Sadece aşağıdaki antivirüs ve antimalware programları Reimage Repair programını zararlı olarak tespit ediyorlar:

    • DrWeb Program.Unwanted.1470
    • Kaspersky Hoax.Win32.PCRepair.b
    • Malwarebytes PUP.Optional.Reimage
    • Zonealarm Hoax.Win32.PCRepair.b
    • GData Win32.Application.Agent.AX9VGV
    • K7Antivirus Riskware(0040eff71)

    Bu programlar da genelde istenmeyen program olarak tespit ediyorlar.

    Reimage Repair güvenilir mi?

    Reimage Repair güvenilir bir program değildir. Sahte sorunlar ile sizi programı satın almaya ikna etmeye çalışır.  Çoğu zaman kullanıcının bilgisi dışında yüklenir. Yani siz bir oyun yüklediğinizde veya bir sitede yanlış bir linke tıkladığınızda Reimage Repair programı kurulmaya başlar. Bu tür programlar PUPs olarak adlandırılır. Bilgisayarınızdan kaldırmanız önerilir.

    Reimage Repair nasıl kaldırılır?

    Normal koşullarda Reimage Repair kendi kaldırma programı ile kaldırılabiliyor.

    1. Denetim Masası Program Ekle  / Kaldır (Uygulamalar ve Özellikler) bölümüne gidin.
    2. Reimage Repair programını bulun
    3. Seçin ve Kaldır butonuna basın.
    4. Reimage Repair Kaldırma ekranında Kaldır butonuna basın.
    5. Reimage Repair Kaldırma ikinci ekranda yani Kaldırma geri bildirimi ekranında hiç bir bilgi girmeden Atla seçeneğine tıklayın.
    6. Reimage Repair kaldırma işlemi başlayacaktır. Başlayana kadar bekleyin.
    7. Reimage Repair bilgisayarınızdan başarılı bir şekilde kaldırıldı mesajı geldiğinde kaldırma işlemi bitmiş olacak.

    Normalde programı kaldırması bu kadar basit. Ama bazı kullanıcılar Reimage Repair uygulamasını bu şekilde kaldıramadıklarını kaldırsalar bile programın geri geldiğini bildiriyorlar. Bu durumda bilgisayarınızda sadece Reimage Repair programı değil, bunları yükleyen bir installer programı da çalışıyor demektir.

    Eğer böyle bir durumla karşı karşısaysanız bunu uzmanim.net'e bildirebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)