Reklam Sekmeleri

tarayıcımda sürekli reklam sekmeleri çıkıyor. 3 tane ayrı virüs programı ile tarattım ama yaklaşık 15-20 dakikada 1 ne iş yaparsam yapayım tarayıcı kapalı bile olsa pat diye reklam sayfalarını açıyor. işin kötü yanı bunların çoğunluğu genelde 18+ imgeler içeriyor. film izliyorum pat filmi aşağıya alıp direkt sekmeye geçiyor. tarayıcıdaki bütün çerezleri verileri baştan sona temizledim, virüs programları ile tarama yapıyorum hiçbir sonuç yok bilgisayarım gayet temiz gözüküyor, format atacak durumda da değilim şu an.

xebeth xebeth (37)
3 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Yukarıdaki çözümler işe yaramazsa bir de Sistem Geri Yükleme yapmanı tavsiye ederim. Sistem Geri Yükleme, bilgisayarını geçmişteki bir tarihte nasılsa o anki haline geri döndürmeni sağlar. Mesela 1 hafta önce virüs yoktu diyelim, Sistem Geri Yükleme sayesinde 1 hafta öncesine bilgisayarını geri döndürme ihtimalin var.

    Detaylı bilgi ve nasıl yapacağını öğrenmek için şu yazıyı okuyabilirsin: Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır?

    omercik omercik (9418)
    3 yıl önce cevaplandı

    • yukarıdakilerin hepsini zaten yapmıştım, sanırım öyle yapacağım benim de aklıma son gelen çözüm bu oldu, teşekkür ediyorum hocam. xebeth 3 yıl önce

    Bilgisayarını birde şu antivirüs programı ile tara.

    Kaspersky nedir? Kaspersky nasıl kullanılır?

    Bazı antivirüs programları bazı virüsleri bulamaya biliyor fakat kaspersky bu virüsü bulacağından eminim fakat bilgisayarını taramadan önce gizli dosyaları açarsan iyi olacak çünkü bazı virüsler kendini gizliyor ve bulunması da hayli zor olabiliyor bana. Bilgisayarını tam taramanda fayda var.

    Ek olarak temiz ön yükleme yapıp bilgisayarını yeniden başlata bilirisin.

    Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır?

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • denedim hocam hiçbir sonuç yok dünden beri tertemiz gözüküyor, teşekkür ediyorum yanıtınız için. xebeth 3 yıl önce

    adwcleaner ile taratarak durumu denetleyin.

    Birde denetim masası - progra ve özellikler - program kaldır bölümünde gereksiz reklam tarzı uygulamalar varsa kaldırmanızı öneririm.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    3 yıl önce cevaplandı

    • buraya yazmadan önce denemiştim zaten hocam teşekkürler xebeth 3 yıl önce

    Format atmanıza gerek yok saçma bir virüs yüzünden.

    Yukarıda ki programı indirerek çalıştır.

    Bende Tencent, TouchVPN ve Reklam virüsü bulmuş.

    ADBlocker kullan.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • buraya yazmadan önce denemiştim zaten hocam teşekkürler xebeth 3 yıl önce

    Arkadașların söyledikleri hiçbirșey bulamazsa birde, kendiniz sezgisel olarak kurduğunuz uygulamarı, eklentileri kontrol edin șüphelendiniğiniz veya 'bune la bunu ben kurmadımki' dediğiniz dosya, uygulama, eklenti varsa silmenizi öneririim. Yine birșey çıkmassa reklamların ilk gözükmeye bașladığı zamanı hatırlamaya çalıșın hangi sitlere girdiğinizi, ne indirdiğinizi hatırlamaya çalıșın ve reklamın kaynağını bulup silin.

    Ayrıca, Adguard'ın masaüstü uygulamasını indirip kullanmanızı öneririm.

    genius genius (190)
    3 yıl önce cevaplandı

    • buraya yazmadan önce denemiştim zaten hocam teşekkürler xebeth 3 yıl önce