Reklam virüslerini temizleyemiyorum

Merhaba, laptopumda reklam virüsleri var ve bir türlü kaldıramıyorum. Bilgisayardan pek anlayan birisi değilim. İntertteki çözümlerden medet umdun ve bir şeyler yaptım. Şöyle ki cinema plus ı kaldırdım ve bu sitede yazan diğer işlemleri de uyguladım. Yani emsisoft anti malware, malwarebyte anti malware, adwcleaner ı yükledim önceden de avg free yüklüydü. Denetim masasından diğer reklam yazılımlarını da kaldırdım ancak hiçbir işe yaramadı hala çıkıp duruyorlar. En son çare olarak adaware antivirüs ü de yükledim yine olmadı. Format atalı da iki üç hafta anca oldu. Şimdi ne yapmalıyım?  Yardım edin lütfen reklam virüsleri kadar sinir bozucu bir şey yokmuş her tıkta on tane sayfa açıyor hiçbir işimi düzgünce halledemiyorum bıktım artık :(

haticeclk haticeclk (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yukarıdaki bahsedilen programları yükledikten sonra çalıştırmalısınız.

    Umarım sadece yükleyip bırakmıyorsunuz.

    Bu linkte anlatıldığı gibi işlemleri yaptınız mı? exstra savings reklam virüsü

    Adwcleaner ve Malwarebytes genelde yeterli olur.  Son olarak tarayıcıları resetlediniz mi?

    Çünkü tarayıcılarda uzantılar yani eklentiler kalmış olabilir.

    Opera nasıl resetlenir? Opera nasıl sıfırlanır?

    Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Tabiki çalıştırdım, tarattım temizledim :) sadece opera kullanıyorum diye onu kaldırmıştım bilgisayardan ama chrome u da sıfırlamam gerekiyormuş. Şimdilik düzeldi gibi. Bir şey daha sorabilir miyim? Şimdi bilgisayarda 3 tane virüs programı kurulu oldu. Emsisoft, malware, ad aware. Hepsi durmalı mı yoksa hangisi dursa yeterli olur? Kusura bakmayın, çok anlamadığım için yoruyorum sizi çok teşekkür ederim. Allah razı olsun :)

      haticeclk haticeclk (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Kusura bakmayın, genelde bu hataya düşen, yani programı kurup işlem yapmayan arkadaşlar oluyor. Bu 3 programda gerçek zamanlı koruma sağlamaz. Yani siz programları çalıştırdığınızda bilgisayarı tarar virüs varsa siler. Hepsini kaldırabilirsiniz veya bilgisayarda durabilirler. Bir sakıncası yok. cemkara 9 yıl önce
      • Vaktiniz varsa okumanızda fayda var: http://uzmanim.net/soru/bilgisayarda-2-tane-virus-tarama-programi-bulunabilir-mi/7800 cemkara 9 yıl önce