Reklami kapat reklamlari nasıl kaldırılır? Google Reklamları kaldırma

0

Hangi siteye girersem gireyim sayfaların tam ortasında google reklamları çıkıyor. Bu reklamlar genelde kare bir kutu içinde ve kutunun altında sadece "Reklami Kapat" yazıyor. Ayrıca reklamların üzerinde "i" harfi var ve farenin okunu "i"nin üzerine götürdüğümde "Google Reklamları" yazıyor.

Bu reklamların girdiğim site ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Çünkü aynı siteye iş yerindeki bilgisayardan girdiğimde reklam görünmüyor. Kaldı ki evdeki bilgisayardan hangi siteye girersem gireyim yine Google reklamları "Reklami Kapat" ibaresi ile karşıma çıkıyor. Öyle sitenin sağında solunda değil tam ortasında çıkıyor.

Bilgisayarımda bir şey yok eminim Adwcleaner ile tarattım bir şey bulamadı. Malwarebytes ile tarattım bir şey bulamadı. Tablette de aynı şekilde Google Reklamlari yani "Reklami Kapat" reklamları karşıma çıkıyor. 

Yine ilginiç tarafı sadece evde bu reklamlar ile karşılaşıyorum. Reklamlar google reklamı tıkladığımda http://www.googleadservices.com/pagead/ gibi bir like gidiyor. Bazen de googleads gibi bişiler görüyorum.

alivecan alivecan (321)
6 yıl önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  Eğer Adwcleaner ve Malwarebytes ile tarattınız bir şey bulamadıysa ve aynı zamanda Tablette de reklamlar çıkıyorsa muhtemelen modeminiz ile alakalı bir durum var. 

  Son dönemde Tp link marka modemlerdeki güvenlik açığı nedeni ile modem konfigürasyonuna hackerlar müdahele edebiliyor

  Modeminiz eski bir modemse bu tür bir saldırıya maruz kalmış demektir. 

  İki çözüm mevcut:

  • Bilgisayar ve tablete DNS girebilirsiniz.
  • Adsl modemi kapatıp açabilirsiniz ( bu geçici çözümdür)

  Modemi kapatıp aştığınızda reklamlar ortadan kayboluyorsa dediğim senaryo geçerlidir. Yani Modeminize güvenlik açığı var demektir.

  "Reklamları kapat" google reklamlarında çıkan bir ibare.  Modem üzerinde yapılan bir konfigürasyon değişikliği sizi reklamlara yönlendiriyor. 

  Bu durumda Adwcleaner gibi programlar işe yaramaz çünkü sorum modemden kaynaklanıyor.

  cemkara cemkara (4205)
  6 yıl önce cevaplandı

   0

   aynı sorunu bende yaşıyorum ama 'i' tıkladığımda yandex e yönlendiriyor ve modemim airties, mac kullanıyorum chrome ve safari de aynı zamanda iphone, ipad vs aynı reklamlar çıkıyor.Kesin çözüm için ne yapabilirim modemi değiştirmek mi zorundayım ? teşekkürler

   ataberkurgun ataberkurgun (1)
   6 yıl önce cevaplandı

    üyelik gerektirir

    Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

    Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
    uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol