Related searches nasıl kaldırılır?

0

Related searches virüs mü? Related searches  kaldırma, Related searches temizleme aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

Related searches teknik olarak virüs değildir. Internet tarayıcınızın içinde ekranın sol tarafında sidebar yani kenar çubuğu olarak size reklam görüntüler. Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullandığınızın bir önemi yoktur. Hangi sitede olursanız olun Related searches size kenar çubu içerisinde T harfi ve Related searches ibaresi ile metin reklamlar görüntüler.  Bazen bu reklamlar resim de olabilir.

Related searches virüs olmamasına rağmen virüsler kadar rahatsız edici olabilir ve bu reklamlar can sıkıcı bir hale gelir.

Related searches kaldırma, Related searches temizleme aşağıda resimli olarak anlatılmıştır. Related searches kaldırma ve Related searches temizleme işlemi şu aşamalardan oluşacaktır:

 1. Related searches potansiyet istenmeyen yazılımı ve reklam yazılımının kaldırılması.
 2. Adwcleaner ile Related searches kaldırma ve temizleme
 3. Junkware Removal Tool ile Related searches kaldırma ve temizleme
 4. Malwarebytes anti-malware ile virüs temizleme ve diğer zararlıların temizlenmesi.

Related searches temizleme işleminde tüm aşamaların eksiksiz yapılması önemlidir. Bu sebepten aşamamaları atlamamamız önerilir. Fakat size uymayan bir durum söz konusu ise sonraki aşamaya geçebilirsiniz. 

Takıldığınız bir noktada uzmanim.net'e soru olarak sorabilirsiniz.

 

ergin ergin (2515)
7 yıl önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  Related searches reklamları nasıl kaldırılır? Related searches nasıl temizlenir? Related searches virüs mü?

  Related searches,  ekranın sol tarafında sidebar yani kenar çubuğu olarak kullanıcıya internet explorer, firefox, Chrome gibi tarayıcılar içerisinde reklamlar gösterir. Bu reklamların amacı Related searches üzerinden kenar çubuğu  içerisinde gösterilen sitelere trafik oluşturmak bu yöntem ile para kazanmaktır.

  Related searches pencereler, metin reklamlar, veya resim reklamlar şeklinde karşınıza çıkabilir. Kendiliğinden açılan pencereler siz herhangi bir sitede gezinirken karşınıza çıkabilirler.

  Related searches virüs mü?

  Related searches virüs değildir. Potansiyel istenmeyen yazılımlar, Reklam Yazılımları grubuna giren bir programdır. Ücretsiz yazılımlar ile birlikte bilgisayarınız kurulurlar. Kullanıcının program kurarken yaptığı dikkatsizlikten faydalanırlar. Örneğin Youtube video downloader yazılımı bu tür ücretsiz yazılımlara iyi bir örnektir. Youtube video downloader yazılımını yüklediğinizde onunla beraber pek çok tarayıcı korsanı  ve potansiyel istenmeyen yazılım, reklam yazılımı yüklenir.

  Program kurarken dikkatli olmalısınız. Pek çok reklam yazılımı, potansiyel istenmeyen yazılım bundle olarak ücretsiz yazılımlar ile birlikte gelir. Örneğin siz Daemon Tools programın yüklemek istersiniz fakat bu program ile birlikte bilgisayarınıza reklam yazılımları, pup yani potansiyel istenmeyen yazılımlar da yüklenir.

  Bu yazılımlar virüs değildir. Virüsler kendi kendini kopyalama ve çoğaltma yeteneğine sahiptir. Virüsler amaç olarak sistemi yavaşlatmak veya çökertmek amaçlı tasarlanırlar.  Fakat potansiyel istenmeyen yazılımlarda virüsler gibi tehlikeli olabilirler.  Aşağıdaki anlatılan aşamalarda virüs temizleme işlemide yapılacaktır. O sebepten tüm aşamaları eksiksiz yapmanız önerilir.

  Virüslerden korunamk için mutlaka bilgisayarınızda güncel bir antivirüs yazılımı çalıştırmalısınız. Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, Windows XP gibi Windows işletim sistemleri için oldukça güvenilir ücretsiz antivirüs yazılımları vardır. Ev kullanıcılarının virüslerden korunması için bu antivirüs yazılımları oldukça faydalıdır. Virüsler postansiyel istenmeyen yazılımlardan çok daha tehlikelidir. bilgisayarınıza bulaşan bir virüs, şifre, kullanıcı adı, kredi kartı gibi kritik bilgilerinizi çalabilir.

  Windows 8.1 / Windows 8 / Windows7 / Windows XP uyumlu antivirüs programları hangileridir? linkinden ücretsiz bir antivirüs yazılımı edinebilirsiniz.

   

  Aşamalardan birinde bir sorun ile karşılaşırsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz. Related searches temizleme aşamalarından en önemlisi ilgili programın tespit edilmesidir. Eğer Related searches yazılımını kaldırmazsanız aşamalar işe yaramayacaktır. 

  Related searches kaldırma Adım 1 :  Related searches yazılımının kaldırılması.

  Related searches kaldırma işleminde ilk aşama yüklü olan reklam yazılımının tespit edilmesidir. Bu yazılım bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. Aşağıda en çok karşılaşılan yazılımların adlarını bulacaksınız. Bunlardan biri veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü ise bunları teker teker kaldırmanız gerekecektir.

  • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

  • Related searches ile ilişkili programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
   cdn.adnxs.com  ile ilişkili programı şu programlardan biri olabilir:
   Related searches, WebCake, Conduit, Browse2SaveWebCake 3.00,DownloadTerms 1.0LessTabsTidyNetwork.comBrowserDefenderSelection LinksSimpleLyrics 
   Spigot Toolbar Spigot Inc, widgi-toolbar
   LyricsSay-1LyricXeekerPlus-HD 1.3BetterSurfLyricsGetPassShowLyricsBuddy-1AlLyricsElectroLyrics-1a2zLyrics-1,Feven 1.8WebsteroidsScorpionSaverHD-Plus 3.5

   Eğer bu programlardan birisi yoksa, ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.Related searches nasıl kaldırılır? programlar ve özellikleri

  Programlar içerisindeki Related searches programını sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin

   

  Related searches kaldırma Adım 2 : Adwcleaner ile Related searches kaldırma

  AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Related searches kaldırma

  1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.

  2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
  3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
   Related searches kaldır - adwCleaner
   ADWCleaner Related searches istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
  4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Related searches ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
   Related searches kaldırma - temizleme ekranı
   ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

   

  Related searches kaldırma Adım 3: Junkware Removal ile Related searches temizleme

  Junkware Removal  aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından  Related searches temizleme

  Junkware Removal, Related searches uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

  Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile   Related searches kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki Related searches  uzantılarını sileceğiz.

  1. Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır? linkinden Junkware temizleme aracını indirin.

  2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
  3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
   Related searches kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
  4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

   

  Related searches kaldırma Adım 4: Internet Explorer, Chrome, Firefox resetleme

  Related searches'i Internet Explorer'dan kaldırma

  Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünen ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

  Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

  Related searches nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

  Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
  Related searches nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

   

  Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete personal settings" i işaretleyin ve Sıfırla - Reset i tıklayın.

  Related searches nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

   Related searches'i Firefox'tan kaldırma

  Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazısının yanındaki aşağı ok butonunu tıklayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

  Related searches nasıl silinir firefox

  açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin.

   

  Related searches'i Chrome'dan temizleme

  Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü tıklayın.

  Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın. Survey 2014 linki varsa buradan kaldırın.

  Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

  Araçlar > Uzantıları seçin.

  Related searches nasıl temizlenir chrome

  Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin (varsa  Related searches, RelopiX, You-bar, IsoBuster Toolbar, Ask.ComAsk Toolbarlinkbucks.comSweet PageBrowserDefenderMysearchresults, aartemis​​, Nation zoomHizliarama.com, Yontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.
  Chrome Related searches uzantılar kaldır

  Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına doğru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın. 

  Ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

  Related searches nasıl temizlenir? chrome varsayılan arama motoru değiştirme

   

   

   

  ADIM 5:  Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması.

  Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

  Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

  1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
  2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
   Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? 

  MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

  Tüm bu işlemlerden sonra Related searches'i bilgisayarınızdan silinecektir.

  Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

  Sorun devam ederse uzmanim.net'e bildirebilirsiniz.

  ergin ergin (2515)
  7 yıl önce cevaplandı

   0

   program özelliklerinde webconnect 3.0.0 diye bir uygulama varsa onu kaldırın
   o uygulama benım bildigim kadarıyla ücretsiz bir yazılım hergangıbı bişi kurulurken kullanıcının dikkatsizliginden yararlanıp oda kuruluyor bi uygulama kullanırken next veya iler demeden once ordakı yazıları okumada fayda var 

   sakoban sakoban (1)
   7 yıl önce cevaplandı

    üyelik gerektirir

    Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

    Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
    uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol