ReMoveTheADApp nasıl kaldırılır?

ReMoveTheADApp reklam yazılımlarına ait bir Chrome eklentisidir. Potansiyel istenmeyen yazılımlar ile sisteme bulaşır ve internet ortamında gezerken size çeşitli istenmeyen reklamlar görüntüler. ReMoveTheADApp Google Chrome eklentisini normal eklentilerden kaldırmak mümkün değildir. Bu sebepten manuel yöntemler ile bu eklenti kaldırılmalıdır. ReMoveTheADApp virüs olmamakla beraber istenmeyen reklamlar görüntülediği ve sorun çıkartma potansiyeline sahip olduğu için kaldırılmalıdır.

hakan hakan (15394)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ReMoveTheADApp Kaldırma

    ReMoveTheADApp kaldırma işlemi için aşağıdaki aşamaları yerine getirmeniz gerekiyor. Chrome eklentilerini silebilmek için Adwcleaner yazılımında faydalanacağız.  Adwcleaner ücretsiz bir program olup kurulum gerektirmez. Oldukça hızlı bir programdır ve bilgisayarınızda bulunmasında fayda vardır. Adwcleaner ayrıca oldukça kolay kullanıma sahip bir programdır.

    uzmanim.net'te tavsiye edilen uygulamaların tamamına yakını ücretsizdir.

    Öncelikle Adwcleaner ile bilgisayarı taramalısınız. Bu sayede tarayıcılara bulaşan virüs ve eklentiler silinecektir.

    Tarama işlemi sonunda bilgisayarın yeniden başlatılması istenir. Bu aşamada bilgisayarı yeniden başlatın ve ekrana tarama raporunun gelmesini bekleyin.

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan ReMoveTheADApp​ kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?  linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin.

    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. Scan / Tara butonuna tıklayın.
      haberpress.net    kaldır - adwCleaner
      ADWCleaner ReMoveTheADApp  istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan ReMoveTheADApp  ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean / Temizle butonunu tıklayın
      haberpress.net   kaldırma - temizleme ekranı
      Adwcleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    ReMoveTheADApp eklentisini temizleyin:

    Chrome'daki ReMoveTheADApp uzantısını silmek için şu aşamaları gerçekleştirin.

    Google Chrome ReMoveTheADApp eklentisini el ile silmeniz gerekiyor. Chrome ReMoveTheADApp uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions
    3. Eğer AppData klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    4. Bu klasördeki Tüm uzantı klasörlerini silin.
      Örnekteki gibi sarı ile gösterilmiş olan klasörleri Sağ tuşla tıklayın ve sil'i seçin.  Extended Protection  nedir? Extended Protection nasıl kaldırırım?

    ReMoveTheADApp eklentisi kaldırma bu aşamda bitmiştir. Fakat malware taraması yapmanız şiddetle önerilir.

    Malware taraması ile bilgisayarı virüslerden temizleyin:

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes anti-malware indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    hakan hakan (15394)