.reqg uzantılı fidye virüsü'nün çözümü var mı?

Merhaba, bir fidye virüsüne maruz kaldım. Bu virüs .reqg uzantısı ekledi dosyaların sonuna. Yaklaşık 1 hafta önce başıma geldi bu olay. Araştırdım epey ama bir çözüm bulamadım. Ne yapabilirim? Bir çözümü var mı acaba? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

mkicmimarlik mkicmimarlik (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba, lütfen aşağıdaki adımları uygulayın. Kesin çözüm olmayabilir ama denemekten zarar gelmez.

    1. Öncelikle arama motorunuza GrindSoft Anti-Malware yazın, ardından programı indirin. Tarama başlatmadan önce ücretsiz bir lisans almanız gerekecek, bunu da programda lisans alma ekranında ücretsiz denem lisansı bölümüne tıklayın. E posta doğrulaması ile lisansı etkinleştirin. Ardından internet kapalı olarak tam tarama yapın. Bulunan tehditleri kaldırın.

    2. Arama motorunuza GrindSoft Trojan Killer yazın ve GrindSoft'un sitesinden Trojan Killer aracını indirin. Bu araçta lisans alma işlemi gerekmiyor hatırladığım kadarıyla. İnterneti kapatın ve direkt tarama yapın. Tehdit bulursa kaldırın.

    3. https://www.emsisoft.com/ransomware-decryption-tools/stop-djvu bu bağlantıyı arama motorunuzun adres çubuğuna yapıştırın. Bu adresten EmsiSoft'un aracını indirin. Şifresi çözülecek dosyaları seçin, işlemi başlatın.

    NOT: Şifre çözme aracı bütün fidye yazılımlarının şifrelerini çözemez. Bildiğim kadarıyla 2019'dan sonraki fidye yazışlımlarının şifrelerini çözemiyordu. Ancak siz yine de bir deneyin.

    4. Son olarak birde Malwarebytes indirip onunla tarama yapın. Tehdit bulursa kaldırın.

    Takıldığınız bir yer olursa veya şifreler çözülmezse buraya yazabilirsiniz

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

      REQG uzantısı için bir çözüm yolu yok.

       .reqg uzantısı Stop DJVU uzantısı ve şuan için bir çözüm yolu yok. Şifreli dosyaları çözmenin tek yolu fidye ödemek.

      Kabul etmesi zor geliyor insana, muhtemelen araştırmaya da devam edeceksin. Fakat çözüm bulamamaycaksın.

      hakan hakan (15394)
      2 yıl önce cevaplandı

        Emsisoft bir çözüm olmadı malesef..

        mkicmimarlik mkicmimarlik (1)
        2 yıl önce cevaplandı

        • Ne yazık ki dosyaları kurtarmak için fidye ödemekten başka çareniz yok xbedirhanx 2 yıl önce