Request for the permission of type 'System.Net.Mail.SmtpPermission Godaddy hatası

Godaddy, Windows paylaşımlı hosting ile mail göndermek istediğimde aşağıdaki gibi hata alıyorum:

Sunucu üzerinde:
Request for the permission of type 'System.Net.Mail.SmtpPermission, System, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' failed.

Yerelde:
iletim kanalı kapatılıyor. Sunucu yanıtı şöyleydi: Cannot connect to SMTP server 68.178.232.62 (68.178.232.62:25), NB connect error 1460

Request for the permission of type 'System.Net.Mail.SmtpPermission Godaddy hatasnın çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Godaddy ile Windows paylaşımlı hosting üzerinden Request for the permission of type 'System.Net.Mail.SmtpPermission, System, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' failed. hatası alıyorsanız Asp.Net C# kodlarınızı aşağıdaki gibi düzenlemeniz gerekecektir

    using System.Net.Mail;
    void MailGonderGoDaddy() {
       string server = "relay-hosting.secureserver.net";
       MailMessage oMail = new MailMessage();
       oMail.From = new MailAddress("kimden@uzmanim.net");
       oMail.To.Add(new MailAddress("kime@uzmanim.net"));
       oMail.Subject = "Mail konusu";
       oMail.IsBodyHtml = true;
       oMail.Body = "Mail içeril"; /
       SmtpClient smtpClient = new SmtpClient(server);
       smtpClient.Send(oMail);
    }

    Godaddy hosting üzerinden mail gönderirken dikkat etmeniz gereken hangi mail sunucuya sahip olursanız olun mail gönderimlerinizi

    relay-hosting.secureserver.net

    sunucusu üzerinden göndermelisiniz.  Örneğin mail sunucunuz mail.uzmanim.net bile olsa  sunucu yerine yukarıdaki sunucu adresini yazmalısınız.

    Diğer önemli bir nokta Godaddy üzerinden mail gönderirken, gönderim için kullanıcı adı ve şifre kullanmamanız gerekiyor. Yani kodunuzda NetworkCredential varsa bunu çıkartın.

    smtp.Credentials = new System.Net.NetworkCredential("kullaniciAdi","parola");

    Yukarıdaki örnek kod Godaddy üzerinden Asp.Net, C# ile mail gönderebilmektedir.

    alattin alattin (16984)