resim çoğalması sorunu neden olur, nasıl düzeltilir

flas belleğimde fotoğraflarımı saklıyordum bir süre sonra fotoğraflarımın çoğaldığını gördüm aynı fotoğraf  ama ismi farklı , (örneğin 1234.jpg kopyala deyince 1234(1).jpg olur yani yanlışlıkla veya bilerek kopyalama işlemi yapmadım ) bunda farklı olarak 1235.jpg olmuş ayrıca resim ters çevriliyor ve bazen uzantısıda değişmiş bir şekilde karşıma çıkıyor. dosya boyutları eşit değil

bir ay önce VisiPic programı yardımı ile aynı olan resimleri sildim şimdi tekrar karşıma çıktı

*aynı içeriğe sahip olan fotoğrafların boyutu farklı (seri çekim değil ) 100mb 200mb tarzı farklılık

* klasörümün içinde dosya uzantısı eeu gibi birşey görmüştüm

kullanici992123 kullanici992123 (3)
8 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Flash belleğe farklı kaynaklardan fotoğraf kopyalıyorsan isim çakışması oluyordur. Mesela telefondan fotoğraf kopyalıyorsun DSC_1.JPG adında olsun diyelim.  Bir başka telefondan ya da kaynaktan (aynı telefondan da olabilir tabi) fotoğraf kopyalarsan adı da DSC_1.JPG ise o zaman bu dosya DSC_1(1).JPG diye kaydedilir.

    Burada önemli olan DSC_1.JPG ile DSC_1(1).JPG aynı fotoğraf mı? ,Yani içerikleri aynı mı bunu kontrol etmen.

    murat murat (12492)
    8 ay önce cevaplandı

    • tek kaynaktan olan bir fotoğraf klasörüydü soruda yanlışlıkla kopyalamadığımı anlatmak istemiştim. özet olarak çok fazla 2şer adet aynı içerikten fotoğraflar var. kullanici992123 8 ay önce