Resim icon dosyası nasıl yapılır?

Bir dosyanın simgesini değıştirmek istiyorum ancak istediğim simge Simge Değiştir'de yok. Ben de internetten bir resim indirdim tam kare şeklinde ancak bu bir png dosyası olduğu için dosya iconu yapamıyorum. Bu png dosyasını nasıl bir icon ( .ico ) yapabilirim?

kmlfrk kmlfrk (30)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Herhangi bir resmi (jpg, png, gif veya farklı bir format) ico yapmanın en kolsay yolu irfanview adlı program.

    Irfanview bir resim görüntüleyici.

    png dosyasını .ico yapmak için şunları yapın

    1. IrfanView'i buradan indirebilirsiniz. Kurulumu yapın.
    2. Kurulum bittikten sonra IrfanView'i çalıştırın.
    3. File > Open diyerek png dosyasını açın.
    4. Daha sonra File > Save As tıklayın.
    5. Kayıt türü .ICO Windows  Icon seçin.

    Bu kadar. Bu şekilde her resmi icon yani .ico yapabilirsiniz.

    ikonla ayrıca 16x16, 32x32, 64x64, 128x128 gibi boyutlarda olabiliyor. Gerekirse yine irfanview  ile boyutlandırabilirsiniz

    cemkara cemkara (4215)