Resim, video ve müzikler Android galeride görünmüyor?

Sony Xperia telefonumda resimler galeride görünmüyor. Telefonu bilgisayara bağladığımda tüm resimleri görebiliyorum.  Fakat Android Galeri içinde hiç bir resim görünmüyor?

Resimlerin, video ve müziklerin Andorid Galeri'de görünmemesinin sebebi ve çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
8 yıl önce sordu

    Toplam 7 Cevap

    Resim, video ve müzikler Android galeride görünmüyorsa bunun sebeni .nomedia dosyası olabilir. .nomedia dosyası medya tarayıcının resimleri, müzik ve videoların indekslenmesini böylelikle galeride görünmesini engeller.

    .nomedia dosyası hakkında detaylı bilgiyi buradan bulabilirsiniz:  nomedia dosyası nedir?

    Siz .nomedia dosyası oluşturmasanız bile bu dosya yüklemiş olduğunuz bir program tarafından otomatik oluşturuluyor olabilir.

    Örneğin benim sorunumda Google Play üzerinden yüklemiş olduğum Poweramp Music Player otomatik olarak .nomedia dosyası oluşturduğu için resimlerin ve müzikler galeride görünmüyordu.

    Sorunu çözmek için .nomedia dosyalarını silmek yeterli oldu. Fakat telefonu yeniden başlattığımda otomatik olarak .nomedia dosyalarının yeniden oluşturulduğunu gördüm.

    Sorunun çözümü için;

    • .nomedia dosyalarını silin
    • Yüklemiş olduğunuz bir Müzik veya medya player varsa kaldırın.
    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

      sony xperia z ye güncelleme geldi güncelleme yap kardeşim

      ressam875 ressam875 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        bilgi için çoook sağ oolun uzmanim net

        neron neron (-99)
        8 yıl önce cevaplandı

          Sadece "cemkara" adlı arkadaşa teşekkür edebilmek için üyelik açtım. Çok teşekkür ederim sorunum çözüldü. Çözümü bulabildiğim tek yer burası oldu. Minnettarım.

          doancrula doancrula (1)
          8 yıl önce cevaplandı

            Sırf teşekkür edebilmek için  kayıt oldum. Bilginiz ve paylaşımınız için teşekkür ederim. Sayenizde bir sürü resimlerim dosylarım geri geldi.

            minik minik (1)
            7 yıl önce cevaplandı

              Öncelikle Selamün Aleyküm. Size Gösterdiğim Çozüm Yolu %100 çalışacaktır.
              Sırasıyla Yaparsanız iyi olur derim
              1. Micro SD kartı telefondan çıkarın.
              2. SD kart okuyucu ile bilgisayarınıza takın
              3. Bilgisayardan size gerekli ne varsa sd kartın içerisinden alın.
              4. Sonra Bilgisayardan Micro SD kartı Biçimlendirin (Format).
              5. Sonra İçerisine önceden 3.adımda aldığımız dosya, fotoğraf, müzik, video, ve b. atıyoruz
              6. Telefona takıp yeniden başlatın.
              Teşekkürler

              kullanici339025 kullanici339025 (1)
              6 yıl önce cevaplandı

                Merheba, buradaki ve diğer bloglardaki, sitelerdeki, videolardaki çözümleri denemiş lakin bir çözüme kavuşmuş olmayanlar için az önce bulduğum çözüm şudur.

                1. Galerinizde fotoğraflar gözükmüyorsa yakın zamanda yüklediğiniz uygulama varsa kaldırın.

                2. Ayarlar➡️Depolama➡️Dcim➡️camera yahut varsa başka bir dosyaya girin muhtemelen önünüze bir dosya daha çıkacaktır. Örneğin (Sent) bu dosyadaki resimlerin tümünü işaretleyip taşı seçeneğine basıp taşıma yeri olarak (dcim) dosyasını seçin ve (taşı) seçeneğine basın. Daha sonra resimleri aldığımız dcim klasöründeki fazlalık dosyayı silebilirsiniz. Özet olarak fotoğrafların görünmemesinin sebebi dosya dizindeki fazlalık bir dosyadan kaynaklı ki bunun sebebi de yüklediğiniz uygulamadır. Umarım sorununuz çözülmüştür.

                pappilo pappilo (1)