Resimdeki fontu bulma

Resimdeki fontu nasıl bulurum?

Resimdeki fontu öğrenme

Resimdeki fontu bulma programı

Resimdeki font nasıl bulunur?

brsozl brsozl (1961)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Resimdeki fontu bulma

    Hepimizin başına sık gelen durumlardan biri olan herhangi bir resimdeki fontu bulmak gerçekten çok zor bir işlem. Resimdeki fontu bulmak için çeşitli web siteleri mevcut. Eğer sizde bir resimeki fontu bulmak istiyorsanız aşağıda belirtmiş olduğumuz web sayfalarını kullanarak aradığınız fontu bulabilirsiniz.

    Resimdeki fontu nasıl bulurum?

    Örneğin uzmanim.net logosunun fontunu bulmak istiyoruz.

    Örnek logo:

     uzmanim-net-logo

    Öncelikle whatfontis.com a giriyoruz. What Font is web sitesine girdiğimiz bizi aşağıdaki ekran karşılıyor.

    resimdeki-fontu-ogrenme

    What Font is web sitesinde bize resimdeki fontu bulmak için iki seçenek sunuluyor. Birincisi aradığınız fontun yer aldığı resmi bilgisayarınızdan web sitesine yüklemek. İkincisi ise aradığınız fontun yer aldığı resmin bulunduğu linki belirtmeniz. Size uygun olan seçeneği seçerek işleme devam edebilirsiniz. Biz bu anlatımımızda resimdeki fontu bulmak için bilgisayarınızdan resmi yüklediğinizi varsayacağız.

    ÖNEMLİ: What Font is web sitesininin resimdeki fontu bulabilmesi için resim içerisindeki yazı karakterlerinin net bir şekilde gözükmesi gerekiyor. Bu bağlamda resim üzerinde arka plan rengini değiştirmek gibi ufak değişiklikler yaparak What Font is web sitesinin fontu daha rahat bulmasını sağlayabilirsiniz.

    Resimdeki fontu bulmak

    1. Resimdeki fontu bulmak için Browse butonuna tıklayın.
    2. Resmi seçin ve Continue seçeneğini tıklayın.
    3. What Font is, örnek olarak yüklemiş olduğumuz uzmanim.net logosunun fontunu tanıdı. Ancak doğrulamak için karakterlerin alt bölümene tekar girmemiz gerekiyor. Örneğin What Font is sitesinin belirttiği n harfinin altına n girerek doğrulayın.

      resimdeki fontu bulma

    4. Yazı karakterlerini doğruladıktan sonra Continue diyerek devam edin.
    5. Son olarak What Font is bize resimdeki fontu buluyor.

      resimdeki-fontu-bulmak

    Tüm bu işlemlerim sonucunda resimdeki fontu bulma işlemi başarıyla tamamlanacaktır.

    Ek olarak yüklemiş oldğunuz resimdeki fontu What Font is sitesi bulamadıysa aşağıda belirtmiş olduğumuz alternatif sitelerde benzer adımları uygulayarak aradığınız fontu bulabilirsiniz.

    Resimdeki fontu bulma programı

    Herhangi bir resimdeki fontu öğrenmek için çeşitli yazılımlar mevcut. Fakat resimdeki fontu bulmak için bir yazılımı bilgisayarınıza kurmak yerine daha pratik olan web sitelerini kullanabilirsiniz. Aşağıda listemiş olduğumuz internet sitelerini kullanarak herhangi bir resimdeki fontu öğrenebilirsiniz.

    Resimdeki fontu bulmak için siteler:

    WhatTheFont

    Identifont

    FONTSPRING

    fonts.com

    brsozl brsozl (1961)