resimdeki şapkalı e harfini nasıl yapabilirim

merhaba yaya tourenin şapkalı e harfini klavyede nasıl yapabilirim ama büyük e şeklinde resimli olarak anlatırsanız sevinirim

gorele28 gorele28 (387)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    resimdeki tırnaklı e için shift tuşuna basılı tutarken esc altındaki- 1 yanındaki - tab üstündeki " tuşuna basın

    sonuç é

    büyük E için; altgr tuşuna basılı tutarken Ş basın bırakın shift tuşuna basarak E'ye basın

     sonuç, É

    ya da Ş yerine virgül ile yaparsanız sonuç;

    È (tırnağın yönü değişir) (üsttekine vurgu imi, buna aksan imi deniyormuş yani bu şekilde aratıp kopyalayabilirsiniz de)

    şapkalı e için; shift'e basılı tutup 3e basın bırakın e'ye basın

    sonuç ê

    büyük şapkalı E için; shift'e basılı tutup 3e basın bırakın shifte basılı tutup e'ye basın

    sonuç Ê

    misty misty (556)
    3 yıl önce cevaplandı

    • @misty teşekkürler cevabın için sayende oldu gorele28 3 yıl önce

    linkten klavye özel karakterere ulaşabilirsiniz.

    krsn krsn (233)
    3 yıl önce cevaplandı

      -1

      Shift + 3 tuşuna bas ve e tuşuna bas sonuç;

      êÊÊê

      hydra hydra (3800)