Resimlerim vvv uzantılı dosyalara dönüştü. Vvv uzantılı dosyaları nasıl düzeltirim?

Merhaba bütün resimlerim vvv dosyasi olarak gozukuyo hicbirini açamıyorum çözümü nedir bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim.

kullanici164128 kullanici164128 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarınıza bir şekilde fidye virüsü (ransomware) bulaşmış. Bütün dosyalarınız şifrelenmiş. Fidye virüsünden kurtulmak mümkün ama fidye virüsünün şifrelediği resimleri kurtarmak %99 oranında mümkün olmuyor.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Peki ne yapabilirim bunun için resimlerim geri gelsin yeter kullanici164128 5 yıl önce
    • Aklıma gelen tek şey şu: Bilgisayarınıza bir format atmak ve Recuva gibi silinen dosyaları geri getirme programlarıyla silinen resimlerinizi geri getirmek. Dediğim gibi fidye virüslerinin şifrelediği resimleri kurtarmak %99 oranında mümkün olmadığı için pek bir çözümü yok açıkçası. @kullanici164128 omercik 5 yıl önce
    • Yani söyle diyim resim klasörleri hepsi duruyo resim dosya turu vvv yaziyo acilmiyo görüntü,format attirsam yada herhangi birsey yapılması gerekiyosa yaptırıyim bunun için, ama hicbisekilde geri gelmesi mümkün değil mi virüs temizleyici vs kullanici164128 5 yıl önce
    • Virüs temizleme yazılımları bilgisayarınızı fidye virüsünden kurtarsa bile fidye virüsünün şifrelediği resimleri kurtarmaz. Bana sorarsanız en iyisi bilgisayara bi format attırın. Sonra silinen dosyaları geri getirme programıyla resimlerinizi geri getirmeyi deneyin. Silinen dosyaları kurtarma konusunda yardıma ihtiyacınız olursa, yapamazsanız yardımcı oluruz. Bilgisayarınıza bağlanabilirim hatta. @kullanici164128 omercik 5 yıl önce
    • @kullanici164128 @farurhenho aramaya inanmalısınız. Google'da arattığınızda çözümün uzmanim.net'te daha önce paylaşıldığını göreceksiniz alattin 5 yıl önce
    • @kullanici164128 Aşağıda @alattin abinin paylaştığı konudan sorununu çözebilirsin :) toprak34 5 yıl önce

    Dosya uzantısını vvv yapan fidye virüsünün çözümü var: .vvv uzantılı dosyaların şifresi nasıl çözülür?

    Burada daha önceden yazmıştım.

    alattin alattin (16984)