Restoro nedir, nasıl kaldırılır?

Restoro nedir

Restoro nasıl kaldırılır?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Restoro nedir?

    Restoro, görünümde Windows işletim sistem iyileştirici bir programdır. Fakat aslında restoro, bilgisayarda olmayan problemleri varmış gibi gösteren ve bunu çözmek içinde Restoro programını satın almanızı isteyen bir programdır.

    Restoro, ücretsiz olarak indirilir. Tarama işlemini de ücretsiz olarak gerçekleşir. Her taramanın sonunda mutlaka Problemler tespit edildi uyarısı ile size bildirir. Aslında bilgisayarınızda sorun yoktur.

    Bu sebepten Malwarebytes Restoro programı PUP / Potansiyel istenmeyen yazılım olarak sınıflandırmıştır.

    Bilgisayarınızda Restoro varsa kaldırmanız önerilir.

    Malwarebytes Restoro istenmeyen programını PUP.Optional.Restoro adı ile tespit eder ve tarama sonunda kaldırır. Fakat Restoro istenmeyen yazılımı kaldırmak el ile de mümkündür.

    Restoro aldatma içeren tarama sonuç ekranı:

    Restoro nedir

    Restoro nasıl kaldırılır?

    Restoro denetim masasından kolayca kaldırılabilir:

    1. Denetim Masasından Program Ekle kaldır'a gidin.
    2. Buradan Restoro probramını bulun ve kaldır butonuna basın.

    Restoro kaldırması kolay bir programdır.

    Restoro bilgisayarda şu klasör ve dosyaları oluşturur:

    (Restoro) C:\Program Files\Restoro\bin\RestoroProtection.exe
    (Restoro) C:\Program Files\Restoro\bin\RestoroService.exe
    (Restoro) C:\Program Files\Restoro\RestoroMain.exe
    R2 RestoroActiveProtection; C:\Program Files\Restoro\bin\RestoroProtection.exe [9070432 2018-08-07] (Restoro)
    C:\ProgramData\Restoro
    C:\Program Files\Restoro
    C:\Users\Public\Desktop\Restoro.lnk
    C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Restoro
    C:\Windows\restoro.ini

    Kaldırma sonrasında bu dosya ve klasörler otomatik olarak silinir. Fakat kayıt defteri girdileri hâla duracaktır. Bu sebepten Restoro'dan tamamen kurtulmak için bilgisayarınızı Malwarebytes ile taratmanızı öneririm:

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Malwarebytes kayıt defterinde kalan Restoro artıklarını da temizleyecektir

    hakan hakan (15424)