Retrieving the COM class factory for component with CLSID Hatası

Localimde çalışan uygulamamı sunucuda çalıştırdığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

uygulamada microsoft.office.interop.word dll ini kullanarak word dosyasına içerik aktarıp yazdırma işlemi yapıyorum.

bu hatayı nasıl çözebilirim ?

Retrieving the COM class factory for component with CLSID {000209FF-0000-0000-C000-000000000046} failed due to the following error: 80040154 Class not registered (Exception from HRESULT: 0x80040154 (REGDB_E_CLASSNOTREG)).

omertufan omertufan (13)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sunucunuz x64  ve size microsoft.office.interop.word  dosyasının 32 bit sürümünü sunucuya atıyor olabilirsiniz.

    Derleme sırasında  Proje özellikleri Build > Platform target Any CPU yerine x86  olarak ayarlarsanız sorun düzelecektir.

    Ayrıca uygulamanızı x86 olarak geliştirdiyseniz,  sunucudaki uygulamazın bin klasörüne gerekli dll dosyalarını yüklemeli ve IIS içinde Application Pool gelişmiş ayarlarında Enable 32 bit Applications değerini True yapmalısınız.

    murat murat (12492)