RightSurf reklamları nasıl kaldırılır?

RightSurf reklamları kaldırma aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

RightSurf  nedir? RightSurf nasıl kaldırılır?

RightSurf, Chrome, Firefox ve Internet Explorer gibi tarayıcılarda reklam görüntüleyen bir istenmeyen yazılımdır.

Tarayıcı içerisinde sol tarafta gri bir bar içerisinde sponsor sitelerin linklerini görüntüler. Bu sponsor reklam linkleri tüm sitelerde karşınıza çıkar. Bu gri reklam barı içinde Related Searches başlığı altında sürekli değişen sponsor site reklamlarını görebilirsiniz.

Aşağıda RightSurf  kaldırma adımlarını bulabilirsiniz.

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    RightSurf  bir tür reklam yazılımıdır. Ücretsiz yazılımlar ile birlikte gelir. Bu tür istenmeyen reklam yazılımları virüs değildir. Fakat virüsler gibi bilgisayarın performansını olumsuz yönde etkiler.

    Yavaşlama, istenmeyen reklam pencereleri RightSurf gibi reklam yazılımlarının en belirgin özellikleridir.

    RightSurf  diğer reklam yazılımlarından farklı olarak tarayıcı penceresi içerisinde dikdörtgen, gri zemine sahip kendine ait bir reklam alanı oluşturur.

    RightSurf virüs özelliklerine sahip değildir.  Kendi kendine yayılmaz, başka bilgisayarlara veya USB belleklere bulaşmaz.  Bilgisayar açıldığında otomatik başlar ve bellek, işlemci kullanımı yüzünden bilgisayarı yavaşlatabilir.

    RightSurf  temizleme ve RightSurf  kaldırma aşamalarından sonra bilgisayarınız hızlanacak ve reklam pencereleriden kurtulacaksınız.

    RightSurf kaldırma

    RightSurf  programını öncelikle bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. RightSurf  kaldırmak  için şu yolu izleyin:

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Açılan listeden RightSurf bulun ve Kaldır'a tıklayın. Eğer listede RightSurf yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e yorum olarak veya facebook/uzmanim.net adresinden sorabilirsiniz.

    rightsurf nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Daha sonra bilgisayarınızda Adwcleaner çalıştırın.

    Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

    Bu işlem diğer potansiyel istenmeyen yazılımları ve reklam yazılımlarını bilgisayarınızdan kaldıracaktır.

    Genel amaçlı bir bakım için bilgiayarınızı Malwarebytes anti-malware ile taratmanızda fayda var. Bu işlemde bilgisayarınızdaki virüs, malware gibi zararlı yazılımları temizleyecektir.

    MalwareBytes nedir, nasıl kullanılır?

    murat murat (12492)