Ripple nedir? Nasıl alınır?

Merhaba,

Bugün tamindir'de gördüğüm bir haberin doğrulunu soracağım. Bitcoin'den sonra en değerli sanal para birimi Ripple olmuş. Bir ripple tam 92.664.034.474$. Ama alış fiyatı çok düşük. Alış fiyatı 2.39$. Bu kadar ucuz alış fiyatının olmasının sebebi ne?

@alattin yorumlarını bekliyorum abi :)

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

  • @toprak34 o fiyat değil ip adresidir ya :D Şaka bir yana bence dikkat çekmek için clickbait yapmışlar. yazdığın rakam 92 milyar 664 milyon 34 bin 474 dolar bence 1 ripple bu kadar olması çok saçma ve gerçek dışı gibi.Rakamı doğru yazdığına emin misin ? yumuklusucurta 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Ripple bir altcoin. Yani bir tür kripto para. Bu kadar popüler olmasının sebebi iyi bir Pr çalışması yapılması ve bunun yanında bazı özel şirketler ile yaptığı anlaşmalar. Örneğin Türkiye'de Akbank ile anlaşma yaptı.

O bahsettiğin rakam, 99,993,093,880 adet Ripple üretilebilecek demek. Ripple'ın değeri şuan için 0,00014312 bitcoin o da 1,94$ demek.

Kripto paralarda değerler bitcoin cinsinden işlem görüyor. Binance.com, cex.ip gibi borsalardan almak ve satmak mümkün. Ama şuan için değeri yüksek biraz geri çekildikten sonra alınıp uzun vade düşünülebilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

alattin alattin (16984)