Roblox oynarken "Your Computer's Graphics Card is not compatable with Roblox" hatası alıyorum, nasıl çözebilirim?

Bu hatayı sadece robloxda alıyorum diğer oyunlarda sıkıntı yok ve oyunu oynarken birden bilgisayar kapandı sonra girdiğimde garip şeyler oluyordu onlar geçti sonrada aşağıdaki hatayı verdi. Ekran kartım falan güncel, yanmamış da, sıkıntı yok ama nedense oyuna giremiyorum. Resimdeki yazıyı göremeyenler için "Your Computer's graphics card is not compatable with Roblox minimum system requirements visit https://www.roblox.com/drivers" yazıyor.

enes23 enes23 (1)
2 yıl önce sordu

  • bu arada ilk defa böyle bir şey yapıyorum acemiyim nasıl yazacağımı bilmiyorum enes23 2 yıl önce

Toplam 4 Cevap

Hata şu;

"Your Computer's graphics card is not compatable with Roblox minimum system requirements visit https://www.roblox.com/drivers"

bu ne demek? Ekran kartın Roblox'un minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyor demek. Ekran kartın nedir?

hydra hydra (3800)
2 yıl önce cevaplandı

  • geforce gt 220 ekran kartım ve önceden çalışıyordu birden bugün olmaya başladı ve o hata sonradan gitti şuanda sadece ekran kararıyo pc yeniden başlatınca pc geliyo oyun uoynıyamıyorum enes23 2 yıl önce

Bana soracak olursan sakın bu sebepten format atma. Sürücü kaynaklı bir sorun olabilir. Eski sürümlere dönmeyi dene. Oyunu da sil tekrar yükle.

xbedirhanx xbedirhanx (836)
2 yıl önce cevaplandı

  • kanka sil yükle yaptım oyunu eski sürüme alamıyosun ve oyunun oyun yapma programınada giremiyorum aynı şey oluyor ama onda yeniden başlatmıyorum enes23 2 yıl önce
  • Ekran kartını eskı sürüme al dıyorum oyunu degıl. xbedirhanx 2 yıl önce
  • Windows update güncellemesi varsa onu da yap. xbedirhanx 2 yıl önce

Merhaba,

https://www.roblox.com/drivers burda zaten neler yapacağınızı yazıyor, onları denediniz mi?

ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
2 yıl önce cevaplandı

    -2

    Kardeşim, bir format at düzelir.Teşekküre gerek yok.

    qwary qwary (-3)