robots.txt karakter kodlaması ne olmalı?

Web sitemde bulunan robots.txt dosyasının karakter kodlaması unicode, UTF-8 veya ANSI türlerinden hangisi olmalı?

Not defteri ile oluşturduğum robots.txt dosyasının karakter kodlamasını ne seçmeliyim?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    robots.txt dosyasının karakter kodlaması unicode, UTF-8 veya ANSI türlerinden hangisi olmalı?

    Robots.txt dosyasının içindeki karakterlerin ASCII olması beklenir. Bu sebepten karakter kodlamasının türü önemli değildir.

    Fakat not defteri ile robots.txt oluşturursanız ve türünü unicode, utf-8 seçerseniz not defteri buna ilave bilgiler ekler. Bu da robots.txt dosyasının geçersiz olmasına sebep olabilir. Bu sebepten dosya karakter kodlamasını türünü ANSI seçmelisiniz.

    Robots.txt dosyasının türünü ANSI yaptığınızda bu tür sorunların önüne geçersiniz.

    alattin alattin (16984)