rog 550jk cn234 h model 1.5 yıllık laptobumun aşırı derecede ısınma sorunu nasıl çözülür

windows 8.1 kullanıyorum.laptop modeli asus rog 550jk cn 234 h .Lol ,call of duty gibi oyunları oynarken laptop anakartı ve işlemcisi 92 derece ekran kartı ise 70-75 arası görüyor .Bilgisayarı asusun teknik servisine gönderdim anakartı değiştirip geri yollamışlar ve aynı sorunlar devam etti ve oyunda iken tırt diye 30 saniye bir ses geldi ve laptop yeniden başladı.Bunun çözümü nedir?

boleyn007 boleyn007 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Leptop aşırı ısınmadan dolayı kendini korumaya alıyor ve yeniden başlatıyor. Teknik servisin anakartı değiştirmesine anlam veremedim. bilgisayarınızın fanının düzgün çalışıp çalışmadığından emin olun .AİDA 64 programı bu konu hakkında size yeterince bilgi sağlar . Fanınız devrinde dönmüyordur yeterince sogutamıyordur.Teknik servise gittiyse zaten temizlemişlerdir tozdur macundur vs. Bilgisayarınıza gelen akımı kontrol edin Aida 64  programı bu konu hakkında da bilgi verir . Fazla akım çekmediğinden emin olun . Temiz format atmak sistemi rahatlatır temiz format atın .

    blackheaven blackheaven (728)