RogueKiller Nedir? RogueKiller Nasıl Kullanılır?

RogueKiller kullanımı oldukça kolay olan ve bilgisayarınızda çalışan kötü amaçları işlemleri sonlandırmak için kullanılan bir güvenlik yazılımıdır. Bu çözüm RogueKiller hakkında aşağıdaki sorulara cevap verecektir.

  1. RogueKiller Nedir?
  2. RogueKiller Nasıl Kullanılır?
  3. Nereden RogueKiller indirebilirim?
hakan hakan (15424)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    RogueKiller Nedir?

    RogueKiller kullanımı oldukça kolay olan ve bilgisayarınızda çalışan kötü amaçları işlemleri sonlandırmak için kullanılan bir güvenlik yazılımıdır.

    RogueKiller  ZeroAccess, TDSS  ve türevleri gibi yaygın ve bilinen rootkit ve truva atlarının çalışan işlemlerini sonlandırmakta oldukça başarılıdır.

    RogueKiller çalıştırıldığında bilgisayarınızda aktif çalışan uygulamalar taranacak, kayıt defteri girdileri kontrol edilecek ve olası şüpheli zararlı işlemler listelenecektir.

    RogueKiller  Şu işlemleri yapabilir:

    • Gizli çalışan kötü niyetli işlemleri ve malware'ları sonlandırabilir.
    • Servis olarak Malware'leri durdurabilir.
    • Malware yazılımlara ait DLL dosyalarını çalışan işlemlerden çıkartabilir
    • Zararlı kayıt defteri girdilerini temizleyebilir.
    • HOSTS dosyasındaki zararlı girdileri temizleyebilir.
    • Proxy ayarlarındaki zararlı yönlendirmeleri kaldırabilir
    • DNS ayarlarını temizler
    • Sabitdiskin MBR yani Master Boot Record  alanını Rootkitlere karşı kontrol edebilir.

    Nereden RogueKiller İndirebilirim?

    RogueKiller indir adresinden RogueKiller  indirebilirsiniz.

    RogueKiller Nasıl Kullanılır?

    1.  RogueKiller programını yukarıdaki adresten indirin ve çalıştırın.
    2.  RogueKiller içerisinde Taramayı Başlat'ı tıklayın.RogueKiller Nedir? RogueKiller Nasıl Kullanılır?
    3.  RogueKiller tarama işlemini bitirdikten sonra Çalışan işlemler, Kayıt defteri girdilerini bulacaktır.
    4. Sırası ile Temizle, Hostları Onar, Proxy Onar, DNS'i onar, Kısayolları onar butonlarını göreceksiniz.
    5. Eğer bilgisayarınızda zararlı bir yazılımın varlığından şüpheleniyorsanız Temizle butonuna basabilirsiniz.

    hakan hakan (15424)