ROM atılan telefonun açılışta takılı kalması

Samsung Galaxy Grand Neo Plus i9060i kullanıyorum. Ne hikmetse arkadaşıma uyup ROM atmak istedim ve kırmızı bir ünlem işareti alıyorum. Giriş ekranında takılı kalıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim, bir kurtuluşu var mıdır?

halil45 halil45 (7)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    sadece öğrenmek istediğim bi çıakr yol yada kurtuluşu varmı

    halil45 halil45 (7)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bir yerde yanlışlık yapmışsın. Bunun sonucunda cihazın brick olmuş. (Brick olmak, o cihazın yazılımsal olarak çökmesi ve kullanılamaz hale gelmesi demektir)

      Telefonun orjinal ROM'unu yüklemen gerekiyor.

      IMEI numarası nedir, nasıl öğrenilir? IMEI numarası hakkında bilinmesi gerekenler

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • HOCAM şimdi götürdüm ve yazılım attırdım ama bu seferde imei oldu halde şebeke yok . halil45 6 yıl önce
      • IMEI numarasını kontrol et. Üretici karşısında Samsung yazıyor mu? Nasıl kontrol edeceğini mesajıma ekledim @halil45 omercik 6 yıl önce
      • evet hocam kontrolleri bu şekilde sağladım telefonu e-devlet üzeriden de imei kontrolünü yaptım elefon marka ve model çıkıyor ama şebeke yok 112 dahil aramıyor halil45 6 yıl önce
      • O zaman yazılımı attırdığın yere götür istersen. @halil45 omercik 6 yıl önce
      • YAZILIM ATTIĞIM YERDE BAŞKA BİR YERE YÖNLEDİRME YAPTIRIYOR DİYOKİ BİDE İMEİ NUMARAN SİLİNMİŞ halil45 6 yıl önce
      • Cihaz orjinalse IMEI numarası nasıl siliniyor? Bir çakallık sezmedim değil. Aman dikkatli ol @halil45 omercik 6 yıl önce
      • evet Hocam bana dediki hero mu ne öyle bir telefona kayıtlı imei orjinal değil sen imei attırmışsın başka cihaz gözüküyo başka yere götürdüm yapmaya çalışcaz diyorlar deli oluyorum üstüne üstlük kahveden bozdurduğum paranın üstü sahtede çıktı Allaha sevk ediyorum . halil45 6 yıl önce
      • Çok geçmiş olsun. Birileri seni tongaya getirmiş gibi görünüyor @halil45 omercik 6 yıl önce