Rootsuz Android Telefonda Silinen Resimleri Geri Getirme

Android 6.0 LG G3 telefonum var. Telefonum rootsuz durumda. Yanlışlıkla bazı fotoğrafları sildim. Telefona root atmadan silinen fotoğrafları geri getirmenin bir yolu var mı ?

hasan1 hasan1 (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Telefonda root olmadan geri getirmenin yolu var @temmuz arkadaşımında dediği gibi fakat bunu yapan uygulamalar ücretli oluyor genellikle. Aslında root çokta teferruatlı bir işlem değil, eskiden zordu ama şimdi bilgisayara ihtiyaç duymadan bile yapılabiliyor. Her ne kadar her cihazda başarılı olmasada Kingo Root adlı uygulamayı denemeni tavsiye ederim.. En azından başarılı olamama durumunda cihazının brick olma (yani kullanılamaz hale gelme, çökme) gibi bir tehlikesi yok.

    Uygulamanın Android sürümünü öncelikle deneyebilirsin, başarısız olursa Windows sürümüde var. Tek yapman gereken USB kablosu ile cihazı bilgisayara bağlayıp cihazının Geliştirici seçenekleri bölümünde USB hata ayıklama modunu açmak ve programdan Root tuşuna basmaktır. Kolay gelsin

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Aslında amacım telefona root atmadan ve masraf yapmadan o fotoğrafları geri getirmek. Ama bu şekilde fotoğrafları kurtaramazsam son çare olarak telefona root atacağım. Daha önceden edindiğim bilgiye göre Kingo Root ve benzeri root atma uygulamaları çok tehlikeli virüsler içeriyormuş. Doğru mudur ? Telefona root atmak isterken zarar vermeyelim de :) hasan1 6 yıl önce
    • Ben Kingo Root'u çok denedim hiçbirinde de virüsle karşılaşmadım. Tavsiye ederim hep omercik 6 yıl önce

    Evet, herhalde bir yolu var ama biraz masraflı (yada maliyetli).

    Android telefonlarda silinenleri nasıl geri getirebilirim? (tıkla)

    Linkte @alattin mesajını okursun. Senin probleminin çözümüne ait tam bilgi o mesajda mevcut.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • O cevabı okudum. O uygulamanın pro versiyonunu apk olarak indirip kursam (masraf yapmamak için) orijinalindeki gibi çalışır mı? hasan1 6 yıl önce
    • @hasan1 uygun apk dosyasını bulursan çalışır elbette. Telefonun root edip sonra root'u geri alabiliyorsun. @farurhenho'nun bahsettiği program işini görecektir. alattin 6 yıl önce