Rpt uzantılı dosyaları nasıl düzenleyebilirim?

Merhabalar. Elimde bazı rpt uzantılı dosyalar var. Bu dosyaları düzenlemem gerekiyor yabancı dille yapılmış raporlar bu raporları nasıl düzenleyebilirim. Bilgisayarımda Visual Studio 2010 var ama nasıl yapacagımı bilemiyorum yardımcı olur musunuz?

tuncerozdes tuncerozdes (31)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    rpt dosyaları  Crystal Reports dosyalarıymış. Bunları düzenleyebilmek için de  Crystal Reports editore ihtiyacın varmış. Visual Studio'ya eklenti yükleyerek edit edebiliyormuşsun. Netten bulduğum bilgiler bu şekilde. Belki @alattin daha fazla bilgi verir bu konuda.

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

      rpt dosyalarını Crystal Reports 2016 ile düzenleyebilirsin.

      Visual Studio da Crystal Reports dosyalarını destekler. Visual Studio 2010 için şunu yüklemen gerekebilir:  SAP Crystal Reports, version for Visual Studio 2010 - Standard (2010 kullanmayalı uzun zaman oldu, visual studio 2013 de doğrudan açabiliyordun)

      alattin alattin (16984)