RSA-4096 ( .crypt ) Uzantılı Virüs Sorunu

Arkadaşlar merhaba;

Arkadaşımın bilgisayarına nereden bulaştığını bilmediğim bir CryptoLocker virüsü bulaşmış.
Virüs otomatik olarak bilgisayarın arka planını değiştirerek bu virüsün standartı haline gelmiş olan "Dosyalarınıza ne oldu?" cümlesiile başlayan ingilizce bir metin olarak değişiyor. Ve bilgisayarımdaki dosyalarımın sonralarına ".crypt" uzantıları eklenmiş. Virüsün hangi versiyon olduğu hakkında bir fikrim yok. İnternetteki çözüm önerilerinin hepsini denedim ancak bir sonuca varamadım malesef. Virüs Gölge Dosyalarımıda sildiği için ShadowExplorer ile geri dönüş yapıp şifresiz dosyalarımı görüp, export edemiyorum. Bu konu hakkında her türlü yardımlarınıza açığım.

Bana bu konu hakkında;

murat.ozgul@sakarya-saski.gov.tr

0534 208 11 09 numaralı telefondan. Ulaşabilirsiniz.

Her türlü bilgi alışverişinde fayda olacağını düşünüyorum. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim.

koyubiri koyubiri (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Virüs Cryptolocker türevi olmayabilir. O yüzden admin /@/ uzmanim.net adresine örnek gönderirseniz virüsün şifrelediği dosyayı inceleyebiliriz.

    alattin alattin (16984)
    7 yıl önce cevaplandı

      Söylediğiniz adrese bir adet virüs ile şifrelenmiş bir resim dosyası gönderdim.

      koyubiri koyubiri (1)