RSA-46 virüsü bilgisayarımdaki her şeyi şifrelemiş, ne yapabilirim?

Dün akşam RSA-46 olarak ifade edilen masa üstünde not defterine ingilizce olarak yazılmış,dosya gördüm ki her klasör hacklenip altına bu not bırakılmış. Ödeme yapmam aksi halde dosyalarıma asla ulaşamayacağım yazıyor. Çocuğumun tüm bebeklik fotoğrafları gitti, çok üzgünüm yapabileceğim bir şey var mı nasıl bulaşmış olabilir, dün tam da eşim bilgisayara girip sörf yaptığı sırada olmuş 21:20 de başlamış 22:00 kadar her şeyi şifrelemiş.

zzzz zzzz (1)
8 yıl önce sordu

  • Dosyalarınızın uzantısı ne olarak değiştirildi? damlakoc 8 yıl önce
  • ttt yazıyordu zzzz 8 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Dosyaların uzantısını .ttt'ye çeviren virüs bir tür fidye virüsü. Daha önce ortaya çıkan TeslaCrypt fidye virüsünün yeni bir türevi. .ttt virüsü nedir? linkinden daha detaylı bilgi edinebilirsin.

Çok yeni bir versiyon olduğu için henüz çözümlenmedi. En kısa zamanda .ttt virüsü nedeniyle şifrelenmiş dosyaları açmak için bir yöntem bulacağız. Üzerinde çalışmaktayız. Çözüm için takipte kalın.

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce cevaplandı

    İnşallah,tamam.Teşekkür ederim. Peki herhangi bir işlem yaptırayım mı? Yine de denemek için.

    zzzz zzzz (1)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Şuan için hiç bir çözümü yok, para karşılığı yapacağını iddia eden kişilere itibar etmeyin. damlakoc 8 yıl önce
    • hala mı çözüm yok:(( ne zman bi çözüm bulunur acaba? zzzz 8 yıl önce
    • Dosyalarınız için üzgünüm ama maalesef hala bir çözüm bulunamadı. damlakoc 8 yıl önce
    • sayın ilgililer hala bir çözum yok mu? fotograflar umarım sonsuza kadar kayıp olmamıştır... zzzz 7 yıl önce