rss kanalını farklı bilgisayarlarda okuma sorunu

merhabalar,

sitede bulunan sistem aracılığı ile rss kanalı oluşturuyorum, ama maalesef okumayı firefox da yapabilirken diğerlerinde sorunlarla karşılaşıyorum. eklentiler yüklenmesi gerekiyor. sorunsuz şekilde rss leri her bilgisayarda farklı tarayıcılarda da olsa nasıl gösterebilirim? sizin sitenizde olduğu gibi feedburneri kullanmak istedim, ama orada da maalesef sorunlar yaşadım.

teşekkürler.

hikmety hikmety (50)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    RSS (Real Simple Syndication)'in amacı tarayıcılar tarafından kullanılmak değildir.  Rss, farklı internet siteleri tarafından yayınlanan haber, duyuru, makale gibi içeriklerin tek bir ortamdan topluca izlenebilmesine olanak sağlayan bir içerik besleme yöntemidir.

    RSS, RSS okuyucu yazılımları tarafından rahatlıkla takip edilebilir.

    FeedDemon

    NewzCrawler

    Omea Reader

    Başlıca Windows işletim sistemi için RSS okuyuculardır. Yine Google Chrome için RSS Feed Reader RSS kaynaklarını okumak için bir eklentidir. Bu eklenti ile Chrome içerisinden de RSS kaynakları takip edilebilir.

    murat murat (12492)