rss tarih ve karakter sorunu

merhabalar,

rss kanalı oluşturduktan sonra gelen feedlerde tarihlerde sorunlar oluşuyor. ay ile gün karışması gibi. feed de ki site de bulunan yayın linki açıldığındaysa türkçe karakterlerde bozulmalar olmakta. mutlaka açıldığında tarayıcının karakter kodlamasını düzeltmek gerekiyor. bu sorunlar nasıl halledilebilir?

teşekkürler.

hikmety hikmety (50)
10 yıl önce sordu

  • Rss oluşturmak için kullandığın bir araç mı var Hikmet? Ne ile oluşturuyorsun Rss'i? alattin 10 yıl önce

Toplam 1 Cevap

evet cms de rss channel oluşturma bölümünden oluşturuyorum, ama zamanla ilgili bir bölüm bulamadım.

hikmety hikmety (50)