ruby call oracle stored procedure nasıl kullanılır? nasıl çağırılır?

ruby call oracle stored procedure nasıl kullanılır?

ruby stored procedure nasıl çağırılır?

Calling Oracle Stored Procedures from Ruby ?

ruby call oracle stored procedure parametre nasıl geçilir?

ergin ergin (2539)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ruby ile store procedure çağırma işlemini aşağıdaki şekilde yapabiliriz.

    require 'oci8'
    db_connection = OCI8.new('user','password','databaseUrl')
    cursor = db_connection.parse ('begin STOREPROCEDURE_NAME(:sp_type, :sp_status); end;')
    cursor.bind_param(':sp_type', type)
    cursor.bind_param(':sp_status', String, 'OUT')
    cursor.exec
    puts cursor[':sp_status']

    Öncelikle Oracle database bağlantısını gerçekleştiriyoruz. Ardından kurduğumuz db_connection bağlantısı ile store procedure kullanacağımız parametrelerle birlikte çağırıyoruz. bind_param komutuyla parametrelere göndereceğimiz değerleri giriyoruz. exec satırı ile store procedure çalıştırıp sonucunda oluşan bir return u consola yazma işlemini yapıyoruz.

    ergin ergin (2539)