ruby capybara browser console logları nasıl görüntülenir?

Capybara otomatik test koşum sırasında browser console loglarına nasıl erişebilirim?

Capture javascript errors in Cucumber+Capybara+Webdriver Console Logs?

Capture browser console logs with Capybara Ruby ?

ergin ergin (2539)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Capybara Browser Console Logları görüntülemek için;

    After do |scenario|
      logs = page.driver.browser.manage.logs.get(:browser).map {|line| [line.level, line.message]}
      logs.reject! { |line| ['WARNING', 'INFO'].include?(line.first) }
      logs.any? == true
      puts ("Current URL: " + current_url + "\n") + logs.join("\n")
    end

    kod bloğunu kullanabilirsiniz.

    Her senaryo sonunda çalışarak koşan test sırasında oluşan loglar basılacaktır.

    page.driver.browser.manage.logs.get(:browser)

    Kodu ile özel bir case adımındaki loglara da erişebilirsiniz.

    Dilerseniz logları bu kod ile alıp farklı filtreler veya formatlar verebilirsiniz.

    ergin ergin (2539)