Ruby Capybara ChromeDriver visit website Getting Net::ReadTimeout hatası nasıl çözülür?

Ruby Capybara ile test otomasyonu çalıştırırken Getting Net::ReadTimeout hatası alıyorum.

Chrome browser açılıyor sayfası ziyaret işlemi yapmıyor. Getting Net::ReadTimeout hatası nasıl çözülür?

ergin ergin (2539)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Getting Net::ReadTimeout hatasının çözümü için;

    Capybara.register_driver :selenium do |app|
        Capybara::Selenium::Driver.new(app,
            :browser => :chrome,
            :switches => %w[--disable-extensions --disable-web-security --start-maximized])
    end

    kod bloğumuzda --disable-extensions özelliğini kaldırarak çözebilirsiniz.

    Eğer --disable-extensions kaldırdıktan sonra Uzantı Yükleme Hatası ile ilgili popup çıkması durumunda, aşağıdaki kod bloğu ile otomatik test çalıştırırken otomatik extension çalıştırma özelliğini devre dışı bırakarak sorunu çözebilirsiniz.

    Capybara::Selenium::Driver.new(app,
       browser: :chrome,
       desired_capabilities:  {
         'chromeOptions' => {
           'useAutomationExtension' => false,
           'forceDevToolsScreenshot' => true,
           'args' => ['--disable-web-security --start-maximized', '--disable-infobars']
         }
     )

    ergin ergin (2539)