ruby ChromeDriver disable developer mode extensions

ChromeDriver kullanarak test otomasyonu yaparken test çalıştığını anda Chrome developer mode extensions pop-up açık gelmektedir. Her defasında açılan bu Chrome developer extensions pop-up nasıl kapatabileceğini sizlerle paylaşmak istedim.

ChromeDriver extensions nasıl disable edilir?

ergin ergin (2539)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorunun çözümünü Ruby ile test otomasyonlarında kullanılan Capybara framework için paylaşıyorum. Projenizin env.rb dosyanıza ekleyerekk yapabilirsiniz.

    Capybara.register_driver :selenium do |app|
        Capybara::Selenium::Driver.new(app, :browser => :chrome,
                                            :switches => %w[--disable-extensions])
    end

    ergin ergin (2539)