Ruby nereden indirilir/öğrenilir? Ücretli mi?

Merhaba;

Ruby nereden indirilir/öğrenilir? Ücretlimi? Ruby yeni başlayanlar için öneriliyordu da. Bende Ruby'e başlıyayım dedim.

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba ruby en kolay ve en uygun başlangıç dilidir.

    Ruby'yi bu siteden indirebilirsiniz:https://www.ruby-lang.org/tr/

    Çoğu programlama dili gibi bu da ücretsizdir.

    burkeey burkeey (16)
    6 yıl önce cevaplandı

      Ruby güzel bir dildir. Fakat yeni başlayanlar için pek önermiyorum. Neden dersen Türkçe kaynak konusunda sıkıntı çekebilirsin. Türkiye'de pek yaygın kullanılan bir dil değil.

      Fakat ingilizcem yeterli diyorsan başlayabilirsin.@burkeey gerekli linki vermiş.

      alattin alattin (16999)
      6 yıl önce cevaplandı

      • @alattin abi python'a ne diyorsun ona başlayayımmı? toprak34 6 yıl önce
      • @toprak34 her ikisi de olur. İkisine de bak hangisi hoşuna giderse ona devam et. alattin 6 yıl önce
      • @alattin tamam abii ona göre bakarım toprak34 6 yıl önce