Rufus indir / download butonu yok sorunu

Youtube Eski Sürüm Windows 10 / Eski Sürüm Windows 11 Nasıl İndirilir? videonuzu izledim.  Burada Rufus SEÇ butonu yanına tıklayarak İndir / Download seçeneğini seçiyorsunuz. Fakat bende Rufus programında o aşağı yönlü ok yok dolayısı ile indir seçeneği Rufus'da yok. Rufus'un son sürümünü kullanıyorum. Acaba Rufus ISO indirme özelliği kaldırıldı mı?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu sorun aslında Rufus uygulamasından kaynaklanıyor. Eğer Rufus ilk çalıştırıldığında Güncellemeleri Denetle seçeneği seçilmezse İndir seçeneği uygulamada görünmüyor.

    rufus indir butonu gözukmuyor çözümü aşağıdaki gibi.

    Rufus indirme yok sorunu

    Rufus indir seçeneğinin görünmesi için Rufus güncelleme seçeneğini açık olması gerekiyor.  Rufus'u ilk çalıştırdığınızda size Rufus güncellemeleri kontrol etsin mi diye bir soru sorar. Bunu hayır olarak geçtiyseniz indirme seçeneği orada görünmez. Sorunu şöyle çözebilirsiniz.

    1. Rufus'u çalıştırın.
    2. Daha sonra seçeneklere tıklayın.
      rufus seçenekleri
    3. Daha sonra aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Buradan Güncellemeleri denetle Günlük olarak seçin. Kapat'a tıklayın.
      Rufus güncelleme açma
    4. Bu işlemden sonra Rufus uygulamasını kapatın ve tekrar açın.
    5. Kapatıp açtıktan sonra Rufus ISO indirme düğmesi uygulamaya gelecektir.

    alattin alattin (16999)
    1 yıl önce cevaplandı

      Bence gerek yoktu bu konuya çünkü burada zaten anlatılmış

      oluk oluk (47)
      1 yıl önce cevaplandı

      • @oluk soru youtube'dan geldi ve arama motorlari uzerinden kolayca erisilsin diye baslik acildi. alattin 1 yıl önce